9 czerwca
piątek
Pelagii, Dominika, Efrema
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

USA: "Milion Mam" sprzeciwia się propagandzie LGBTQ w filmach dla dzieci

Ocena: 5
675

Strona IndieWire zajmująca się oceną filmów amerykańskich zamieściła apel chrześcijańskiej organizacji „Milion Mam” (OMM), wzywający do bojkotowania filmów „nacechowanych propagandą LGBTQ”. W dodatku są one oceniane jako „PG-13” (to znaczy, że mogą je oglądać dzieci już od 13. roku życia).

Fot. pixabay.com/CCO

Protest dotyczy zwłaszcza nowego filmu, znanego także w Polsce: „Thor: Miłość i grom” w reżyserii Nowozelandczyka pochodzenia żydowskiego – Taika Waititiego (Taika Davida Cohena).

Wzywając do bojkotu tego obrazu, którego premiera odbyła się 23 czerwca w Los Angeles, OMM zwraca się zwłaszcza do rodziców:

Potrzebujemy waszej pomocy, aby jak najwięcej ludzi było świadomych, że Studio Marvel [filia The Walt Disney Company, która nakręciła ten film] „przemyca” (przy okazji) (is pushing) agendy LGBTQ. (…) Choć film zakwalifikowano jako PG-13, zawiera on wiele odniesień do LGBTQ, jest pełen eufemizmów, a nawet są w nim sceny, których nie można bagatelizować.

Według „Mam” na liście „tematów homoseksualnych” w tym filmie znajdują się: „obcy charakter o imieniu Korg, który wspomina, że miał dwóch ojców i że miewał kontakty homoseksualne”, „biseksualna bogini Karl Valkyrie – Walkiria, która całuje ręce innej kobiety, zalecając się do niej”, „dziecko Asgardian, które tłumaczy, że nosi «neutralne płciowo imię»”. W grę wychodzi także „romantyczno-homoseksualne napięcie między Thorem a Star-Lordem”.

Wykonawczyni roli Walkirii aktorka Tessa Thomson w wywiadzie dla strony Yahoo przyznała, że

ukazanie biseksualności tej postaci było „wielkim tematem” naszych rozmów z reżyserem. I niezależnie od tego, czy znajdzie ona swoją miłość, czy nie, w tym filmie jest ona wspaniałą postacią homoseksualną (a queer character), otwartą na znalezienie takiej miłości, którą uzna za sensowną.

Za ważne uznała pokazanie, że:

ludzie nie są określeni przez swoją seksualność (…) i mogą stać się kimś innym.

Platforma IndieWire przypomniała, że OMM już wcześniej wzywała do bojkotowania kilku innych filmów propagujących LGBTQ, m.in. „Piękna i Bestia”, „Toy Story-4”, „Dr Strange w mulltiwersum obłędu” i „Buz Astral”.

Organizacja „Milion Mam” (One Million Moms) wraz z „Milionem Tatusiów” (One Million Dads) działa w ramach protestanckiego Amerykańskiego Stowarzyszenia Rodzin (AFA), powstałego w 1977 r. Członkinie i członkowie tych stowarzyszeń sprzeciwiają się propagandzie LGBTQ, pornografii i aborcji.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 czerwca

Piątek - IX Tydzień zwykły
Pan dźwiga poniżonych.
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 12, 35-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter