23 maja
poniedziałek
Iwony, Dezyderego, Kryspina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

USA:kwiecień Narodowym Miesiącem Przeciwdziałania Wykorzystywaniu Dzieci

Ocena: 0
3541

Musimy zawsze pamiętać, że wszystkie dzieci są błogosławieństwem od naszego Stwórcy, są źródłem niezrównanej radości i przyszłością naszego narodu. Te słowa prezydent USA Donald Trump zawarł w dokumencie, ogłoszonym 29 marca br. i ustanawiającym kwiecień Narodowym Miesiącem Przeciwdziałania Wykorzystywaniu Dzieci.

fot. PAP/EPA/Chris Kleponis / POOL

We wstępie do dokumentu prezydent przypomniał, że "każde dziecko jest cennym i niepowtarzalnym darem" oraz wezwał rodaków do poświęcenia się "szlachetnej sprawie" ochrony dzieci. – Musimy zawsze pamiętać, że wszystkie dzieci są błogosławieństwem od naszego Stwórcy. Od poczęcia są obdarowane wartością, celem i godnością człowieka. Są źródłem niezrównanej radości i reprezentują przyszłość naszego narodu. A zatem mamy obywatelski i moralny obowiązek pomóc każdemu dziecku doświadczyć dzieciństwa wolnego od nadużyć i złego traktowania, prowadząc je ku przyszłości obiecującej i pełnej nadziei – napisał przywódca Stanów Zjednoczonych, znany z wystąpień w obronie życia i popierania inicjatyw pro-life.

Wyjaśnił, że inicjatywa ta ma na calu przypomnienie, że każde dziecko zasługuje na akceptację i bezwarunkową miłość. Zwrócił przy tym uwagę, że wg statystyk aż 1/4 dzieci doświadcza krzywd lub zaniedbania w różnych postaciach. W swym dokumencie Trump zachęcił też do większej wrażliwości na potrzeby i krzywdy dzieci oraz wyraził uznanie pracy wolontariuszy i wszelkich organizacji wspierających najmłodsze pokolenie.

Portal pro-life lifenews.com przypomina, że jest to kolejne wystąpienie prezydenta Stanów Zjednoczonych w obronie życia ludzkiego od poczęcia. Na przykład Departament Zdrowia USA ogłosił w październiku 2017 plan strategiczny, w którym po raz pierwszy uznał, że życie zaczyna się od chwili poczęcia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 maja

Poniedziałek, VI Tydzień Wielkanocny
Niech święci cieszą się w chwale, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 15,12-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter