22 maja
niedziela
Heleny, Wieslawy, Ryty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

USA: coraz więcej miast protestuje przeciwko aborcji

Ocena: 4.55
1467

Rośnie liczba miast w Stanach Zjednoczonych, w których organizowane są protesty i modlitwy przed klinikami aborcyjnymi. Ostatnio dołączyło do nich Denver, gdzie przed placówką Planned Parenthood, największą tego typu kliniką w stanie Kolorado, odprawiona została Msza w intencji ocalenia poczętego życia. W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 osób.

Fot. cathopic.com

W ramach inicjatywy „40 dni dla życia” aktywiści pro-life przez cały rok będą spotykali się na czuwaniach modlitewnych przed wyznaczoną kliniką w godzinach jej otwarcia. Jesienią i wiosną odbędą się dwie kampanie pro-life.

Modlitwa to nasza jedyna broń przeciwko zabijaniu nienarodzonych.

– podkreśla jeden z organizatorów wydarzenia Brad Maddock.

Wyjaśnia, że czuwania i obie kampanie mają przyczynić się do pokazania prawdy o aborcji i pokonania obojętności wobec tego procederu.

Gdyby dziś zamordowano piętnaścioro dzieci z podstawówki, cała społeczność byłaby oburzona, a dokładnie tyle zabija się w tej klinice każdego dnia. Niestety przyzwyczailiśmy się do zła i już nas ono nie szokuje.

– zauważa działacz pro-life.

Walka z aborcją, to najważniejsza batalia naszego pokolenia.

– mówi Catherine Worachek, uczennica szkoły średniej z Denver, która przed klinikę aborcyjną przybyła z mamą i kilkoma koleżankami. Podkreśla, że w tej wojnie nie ma miejsca na bohaterskie czyny, ale na konsekwentne działania i codzienny wysiłek.

Zachęcam wszystkich do odkrycia w swoich sercach pragnienia ochrony życia, a następnie znalezienia swojego własnego sposobu, by to zamanifestować.

– dodaje.

Liczba aborcji dokonywanych w USA systematycznie spada. Niedawno zbliżyła się do najniższego poziomu od 1973 r., kiedy Sąd Najwyższy zalegalizował w tym kraju aborcję na życzenie. Dzieje się to pomimo zwiększenia liczby klinik aborcyjnych. W tej chwili w USA działa ponad 800 takich placówek. Życie w tym kraju każdego dnia traci prawie 2,5 tys. nienarodzonych dzieci.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 22 maja

VI Niedziela Wielkanocna
Jeśli Mnie kto miłuje,
będzie zachowywał moją naukę

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 14,23-29
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Odchodzi i pozostaje (komentarz "Idziemy")

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter