28 czerwca
wtorek
Leona, Ireneusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

UKSW zbuduje nowy kampus

Ocena: 0
1457

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie będzie miał nowy kampus w Dziekanowie Leśnym. Dzięki nowo powstałej jednostce – Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii, UKSW wzmacnia aktywność na rzecz ścisłej kooperacji z biznesem. Efektem tych działań będzie ścisła współpraca naukowców i zespołów badawczych UKSW z przedsiębiorcami.

fot. Wikimedia Commons, CC0

- Spotkaliśmy się, by zaprezentować nowy projekt naszego Uniwersytetu, który jest skoncentrowany na innowacjach i nowych technologiach. W projekcie rozwoju zaplanowaliśmy budowę trzeciego kampusu - Multidyscyplinarnego Centrum Badawczego. Projekt skupiony wokół Centrum Cyfrowej Nauki jest rezultatem dynamicznego rozwoju uczelni - mówił rektor UKSW, ks. prof. Stanisław Dziekoński.

Rektor UKSW dodał, że już teraz uczelnia posiada zasoby infrastrukturalne oraz potencjał intelektualny do rozwiązywania potrzeb społeczno-gospodarczych. - Posiadamy ogromny potencjał intelektualny w obszarze informatyki, nauk społecznych i humanistycznych, biologicznych i medycznych. Znaleźliśmy również konsorcjantów, firmy oraz osobistości cenione na świecie, dzięki którym mogliśmy przygotować projekt nowego kampusu -mówił.

- Przedsięwzięcie związane z łączeniem nauki z gospodarką na UKSW trwa już od dwóch lat. W tej chwili rozpoczynamy budowę kampusu w Dziekanowie Leśnym. Nasze zamierzenia, które podjęliśmy w ciągu kilku ostatnich miesięcy dotyczą obszaru, które ma ogromne znaczenie na wielu poziomach: gospodarki cyfrowej i globalnej transformacji cyfrowej - powiedział prof. Marek Niezgódka, Dyrektor Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii.

Profesor Niezgódka podkreślił również, że nie ma żadnej dyscypliny i dziedziny, w której cyfrowa nauka nie odgrywałaby podstawowej roli. Jej celem jest przekraczanie granic, a osiągniecie efektów wymaga współdziałania dwóch odległych środowisk. Dla Uniwersytetu oznacza to przekształcenie w uniwersytet badawczy.

Kierunek Innowacje to praktyczne spotkanie świata nauki i świata biznesu. Podczas sesji networkingowej zespoły badawcze UKSW spotkały się z przedstawicielami świata gospodarki. Efektem tych rozmów będą wspólne badania, wdrożenia oraz innowacje. Zarówno naukowcy jak i przedsiębiorcy będą się spotykać i realizować wspólne pomysły w Multidyscyplinarnym Centrum Badawczym.

Pierwsze zespoły naukowców i przedsiębiorców rozpoczną współpracę w trzecim kampusie UKSW w Dziekanowie Leśnym już w lipcu 2020.

UKSW podpisało dzisiaj umowy z Polskim Towarzystwem Informatycznym oraz Krajową Izbą Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji.

Statuetkę Polskiego Towarzystwa Informatycznego otrzymali: prof. Marek Niezgódka - Dyrektor CNT, prof. Grażyna Szpor z Wydziału Prawa i Administracji oraz Iwona Wendel - z-ca dyrektora CNT. Z kolei medal uznania za stworzenie wizji przyszłości UKSW otrzymał rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ks. prof. Stanisław Dziekoński.

W wydarzeniu udział wzięli naukowcy, studenci oraz przedstawiciele świata biznesu m.in: Paweł Kolczyński z Agencji Rozwoju Przemysłu, Krzysztof Bednarek z Discovery Fund, Ryszard Bednarz - iGRID, Piotr Popik - Puławski Park Naukowo-Technologiczny, Jan Raczyński, Partne - Rebels Valley Sp. z o.o., Jacek Aleksandrowicz - Polska Przedsiębiorcza

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 czerwca

Wtorek, XIII Tydzień zwykły - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
Prowadź mnie, Panie, w swej sprawiedliwości
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 8, 23-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter