23 września
czwartek
Tekli, Boguslawa, Linusa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Uczniowie nie wrócą przed wakacjami do szkół

Ocena: 0
390

Do 26 czerwca, czyli końca zajęć dydaktycznych będzie realizowane kształcenie na odległość; przed wakacjami nie będzie przywróconych tradycyjnych zajęć w szkołach - poinformował w poniedziałek minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Fot. PAP/Paweł Supernak

Minister Piontkowski przypomniał podczas konferencji prasowej kalendarz kształcenia zdalnego w okresie epidemii oraz zasady organzacji wypoczynku grupowego uczniów podczas wakacji. Wskazał również, że dni przeprowadzania od 8 czerwca matur oraz od 16 czerwca egzaminów ósmoklasisty są wolne od zajęć dydaktycznych.

W tych kilku dniach uczniowie nie będą realizowali kształcenia na odległość. Do tego jest jeszcze Boże Ciało, co powoduje że według nas nie było już potrzeby przywracania tych tradycyjnych zajęć w szkołach. Przypomnę, że jest możliwość odbywania konsultacji, one będą mogły się odbywać do końca zajęć dydaktycznych, ale już fizycznie w dużych grupach całe klasy nie wrócą do szkół przed wakacjami. Mamy nadzieję, że będzie to możliwe już od września tego roku

- mówił szef resortu edukacji zapewniając, że wszystkie szkoły, które będą powoli otwierały się na uczniów, zostaną zaopatrzone w środki ochrony osobistej.

Min. Piontkowski pytany o testy na koronawirusa dla nauczycieli stwierdził, że "będą one przeprowadzone wtedy, gdy Ministerstwo Zdrowia uzna, że istnieje poważne zagrożenie dla zdrowia wychowawców oraz uczniów". Bardzo pozytywnie ocenił też pracę nauczycieli uczących na odległość.

Czas epidemii nauczył nas korzystania z nowych technologii. Mam nadzieję, że od września, będziemy korzystali z tych technologii dodatkowo a nie pod przymusem

- mówił.

Zajęcia stacjonarne w szkołach zostały zawieszone 12 marca. Od 25 marca wprowadzono obowiązek prowadzenia kształcenia na odległość. Częściowo wznowiono działalność niektórych placówek, m.in. przedszkoli, poradni psychologiczno-pedagogicznych, zajęcia w klasach 1-3 w szkołach podstawowych.

Ministerstwo szacuje, że w te wakacje na kolonie i wyjazdy zorganizowane w kraju będzie chciało wyjechać ok. 25 tysięcy dzieci. To mniej, niż w poprzednich latach, ze wzgledu na sytuację epidemiczną, lęk rodziców i dzieci i surowsze rygory saniatarne. MEN chce przeznaczyć na dofinansowanie kolonii i wyjazdów dzieci 28 mln zł dotacji.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 września

Czwartek, XXV Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera
Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 9,7-9
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter