25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tysiące biało-czerwonych flag. Marsz "Dla Ciebie Polsko"

Ocena: 0
619

Tysiące biało-czerwonych flag powiewają nad uczestnikami Biało-Czerwonego Marszu "Dla Ciebie Polsko” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, który idzie w niedzielę ulicami stolicy.

fot. PAP/Leszek Szymański

Na jeden marsz składają się dwa zgromadzenia – pierwsze organizowane przez rząd, a drugie przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

Wśród uczestników pierwszej części marszu są m.in. harcerze, rodziny z dziećmi, osoby starsze. Uczestnicy nie mają transparentów, a jedynie biało-czerwone flagi. Polskie flagi zdecydowanie przeważają i są widoczne nie tylko na czele pochodu, powiewają na całej trasie przemarszu. Wstępne szacunki policji, mówią, że w marszu uczestniczy około 200 tys. osób.

W przemarszu udział biorą osoby z różnych części Polski. Mieszkanka Łodzi powiedziała PAP, że zdecydowała się na przyjazd do stolicy, bo to jej patriotyczny obowiązek.

Wzdłuż trasy przemarszu ustawiają się osoby z biało-czerwonymi flagami, które nagrywają pochód i pozdrawiają maszerujących. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przybyli na marsz. Przekazali, że zakończy się po opuszczeniu przez uczestników Mostu Poniatowskiego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -