23 lipca
wtorek
Stwosza, Bogny, Brygidy
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tysiące biało-czerwonych flag. Marsz "Dla Ciebie Polsko"

Ocena: 0
805

Tysiące biało-czerwonych flag powiewają nad uczestnikami Biało-Czerwonego Marszu "Dla Ciebie Polsko” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, który idzie w niedzielę ulicami stolicy.

fot. PAP/Leszek Szymański

Na jeden marsz składają się dwa zgromadzenia – pierwsze organizowane przez rząd, a drugie przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

Wśród uczestników pierwszej części marszu są m.in. harcerze, rodziny z dziećmi, osoby starsze. Uczestnicy nie mają transparentów, a jedynie biało-czerwone flagi. Polskie flagi zdecydowanie przeważają i są widoczne nie tylko na czele pochodu, powiewają na całej trasie przemarszu. Wstępne szacunki policji, mówią, że w marszu uczestniczy około 200 tys. osób.

W przemarszu udział biorą osoby z różnych części Polski. Mieszkanka Łodzi powiedziała PAP, że zdecydowała się na przyjazd do stolicy, bo to jej patriotyczny obowiązek.

Wzdłuż trasy przemarszu ustawiają się osoby z biało-czerwonymi flagami, które nagrywają pochód i pozdrawiają maszerujących. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przybyli na marsz. Przekazali, że zakończy się po opuszczeniu przez uczestników Mostu Poniatowskiego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 lipca

"Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę"

Dziś w Kościele: wtorek, XVI tydzień zwykły
+ święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Ga 2,19-20, Ps 16, J 15,1-8
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -