22 lipca
poniedziałek
Marii, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tydzień Małżeństwa w Sercu Stolicy

Ocena: 4.67778
1712

Luty to miesiąc miłości, wszystko za sprawą dnia Świętego Walentego – patrona zakochanych. 

fot. arch. Dorota i Dominik Czajkowscy

W tym czasie celebrują swoje uczucie w szczególności wszyscy małżonkowie. W końcu to oni obiecywali sobie miłość aż do śmierci. Żeby umożliwić świętowanie tego pięknego związku, a także wspierać jego nieustanny rozwój, proponujemy cykl wydarzeń kulturalno-edukacyjnych organizowanych w ramach obchodów Tygodnia Małżeństwa, które odbędą się w dniach 7-13 lutego 2024 r. (Zapisy oraz szczegółowy program: https://wsercustolicy.pl/tydzien-malzenstwa-w-sercu-stolicy/)

Inicjatywa celebracji Tygodnia Małżeństwa w Sercu Stolicy w Parafii Wszystkich Świętych w Warszawie zrodziła się z przekonania o wyjątkowej roli małżeństwa, zarówno w obrębie wiary katolickiej, jak i szerzej – całego społeczeństwa, w którym żyjemy. Wydarzenia organizowane w ramach Tygodnia Małżeństwa mają na celu wzmocnić relacje małżeńskie różnymi sposobami i na różnych płaszczyznach. Co za tym idzie, w ramach celebracji małżeńskiego święta uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział warsztatach (m.in. o komunikacji i dialogu w małżeństwie), spotkaniach z małżeństwami, które podzielą się własnymi doświadczeniami wspólnego życia (m.in. konferencja: „Małżeństwo w XXI wieku. Rola. Szanse. Wyzwania”), a także wydarzeniach kulturalnych (m.in. spektakl: „Ocalony przez poezję”; randka małżeńska połączona z dialogiem). Istotnym elementem obchodów Tygodnia Małżeństwa będzie też celebracja w sferze duchowej – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich podczas Mszy Świętych, a także czuwanie małżeńskie połączone z adoracją i możliwością przystąpienia do spowiedzi.

Tydzień Małżeństwa w Sercu Stolicy ma w założeniu stanowić okazję do wspólnego świętowania przez małżonków ich własnej relacji, a także zachęcenia ich do dalszego budowania i pogłębiania łączących ich więzi. Wydarzenia będą w dużej mierze zogniskowane wokół praktycznych zagadnień dotyczących rozwoju relacji małżeńskiej. Twórcy inicjatywy stoją na stanowisku, że chociaż zawarcie małżeństwa jest fundamentalnym krokiem w tworzeniu szczęśliwego związku kobiety i mężczyzny, to jednak nie oznacza to braku dalszej pracy i zaangażowania w dbanie o relację. Stąd też, warto poznać doświadczenia innych, często starszych stażem małżeństw, które, zarówno w formie konferencji, jak i warsztatów, podzielą się swoimi sposobami na utrzymanie pełni miłości i porozumienia w relacji małżeńskiej.

Pierwsza tura zapisów na wydarzenia – do 31 stycznia.

Organizator: Wspólnota Młodych Małżeństw w Parafii Wszystkich Świętych w Warszawie, Fundacja Gaudium

Patronat medialny nad wydarzeniem objął tygodnik „Idziemy”. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 lipca

Wtorek, XVI Tydzień zwykły
Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
Trwajcie w miłości mojej.
Kto trwa we Mnie, a Ja w nim,
ten przynosi owoc obfity.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 15, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Anny 17-25 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter