15 grudnia
niedziela
Niny, Celiny, Waleriana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Trwają zapisy na Tydzień Małżeństwa

Ocena: 0
1167

Tydzień Małżeństwa, który rozpocznie się we wtorek 7 lutego to idealna okazja do promocji dobrej jakości relacji między mężem a żoną. Już jutro w Centrum Jana Pawła II ruszy cykl wykładów i warsztatów wspierających rozwój małżeńskiej więzi.

fot. www.tydzienmalzenstwa.pl

By wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie: www.tydzienmalzenstwa.pl.

Przez siedem dni małżonkowie będą mogli wziąć udział w spotkaniach, debatach, wykładach, warsztatach prowadzonych przez specjalistów i duchownych. Ich tematyka będzie obejmować różne aspekty małżeńskiego życia, sposoby pogłębienia więzi i radzenia sobie z problemami pojawiającymi się na wspólnej drodze życia.

Tydzień Małżeństwa ma zachęcić pary do pracy nad relacją i pomóc stworzyć przestrzeń sprzyjającą wspólnemu spędzaniu czasu na małżeńskich randkach. Organizatorzy wydarzenia oprócz wykładów i paneli zorganizowali również rabaty na wyjścia do restauracji, kin i muzeów.

Większość inicjatyw odbędzie się w Centrum Myśli Jana Pawła II przy ul. Foksal 11 w Warszawie.

Pierwszego dnia spotkań, 7 lutego o godzinie 17:00, Paweł i Mirosława Kwasowie poprowadzą warsztaty dla par z krótszym stażem małżeńskim o tym, jak skutecznie komunikować się ze sobą i z dziećmi.

W środę, 8 lutego zaplanowano wykład o ojcostwie, który wygłosi Marek Grabowski, socjolog i prezes Fundacji Mamy i Taty. 9 lutego Katarzyna Semczuk-Dembek poprowadzi warsztaty pt. "Konflikt w parze - wizja końca czy nadzieja?". Następnego dnia Fundacja Pomocy Rodzinie zaplanowała wykład "Raz się żyje - strategie work-life balance". 11 lutego odbędzie się tzw. "Popołudnie z grą - Gościniec poprzez czas i przestrzeń".

W dwa ostatnie dni wydarzenia organizatorzy zapraszają na warsztaty rozwoju relacji małżeńskich (13 lutego) oraz na panel "Żyli długo i szczęśliwie... - dynamika życia małżeńskiego: szanse, wyzwania, kryzysy" (14 lutego).

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny, by wziąć w nich udział należy jedynie wypełnić formularz na stronie: www.tydzienmalzenstwa.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Na stronie można znaleźć również szczegółowy program Tygodnia.

Centrum Myśli Jana Pawła II, będące współorganizatorem warszawskich obchodów, ma nadzieję, że wzorem innych miast, do inicjatywy dołączą restauratorzy, właściciele kin, muzeów, który przez ten czas zaoferują uczestniczącym małżeństwom atrakcyjne zniżki na usługi i karty wstępu.

Pomysł zorganizowania Tygodnia Małżeństwa pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. W Polsce po raz pierwszy obchodzono go 3 lata temu w Gdańsku. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się on również w Warszawie.

W 22 krajach, biorących udział w kampanii, Tydzień Małżeństwa rozpoczyna się w tym samym terminie: 7 lutego, tydzień przed Dniem św. Walentego.

W Polsce Tydzień Małżeństwa został zainicjowany w 2015 r przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich. W tym roku, oprócz Warszawy, uczestniczą w nim: Trójmiasto, Chałupy, Wejherowo, Jastarnia i Kuźnica.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 grudnia

Trwajcie cierpliwie, bracia, aż do przyjścia Pana. Oto rolnik czeka wytrwale na cenny plon ziemi, dopóki nie spadnie deszcz wczesny i późny. 
Dziś w Kościele:
+ niedziela, III tydzień Adwentu,
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 35,1-6a.10; Ps 146,6c-10; Jk 5,7-10; Mt 11,2-11
+ Komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNasze patronaty

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -