16 maja
poniedziałek
Andrzeja, Jedrzeja, Szymona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Trump odwiedził rannych w strzelaninie na Florydzie

Ocena: 0
409

Prezydent USA Donald Trump odwiedził w piątek wieczorem czasu lokalnego szpital w Fort Lauderdale na Florydzie, w którym przebywają osoby ranne w strzelaninie w szkole w Parkland. Trump spotkał się także z personelem medycznym szpitala.

fot. PAP/EPA/JORDAN FABIAN / POOL

Trump, któremu towarzyszyła żona Melania, rozmawiał z rannymi przy ich szpitalnych łóżkach. Podczas spotkania z personelem szpitala, podziękował lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom za szybką pomoc, której udzieli ofiarom strzelaniny w Parkland. Podkreślił, że "praca, którą wykonali, była niezwykła".

Po wyjściu ze szpitala Broward Health North prezydent powiedział dziennikarzom, że poszkodowani są w "naprawdę świetnej formie", biorąc pod uwagę to, przez co przeszli. – To bardzo smutne, że coś takiego mogło się wydarzyć – powiedział Trump o strzelaninie w Parkland, miejscowości położonej na obrzeżach Fort Lauderdale w południowej Florydzie.

Za udział w akcji ratunkowej po masakrze w szkole Trump podziękował także policjantom, z którymi spotkał się w Fort Lauderdale.

– Byłem w szpitalu z wieloma rodzicami i są naprawdę wdzięczni za wykonaną pracę – powiedział Trump w biurze szeryfa hrabstwa Broward.

W strzelaninie w liceum w Parkland, do której doszło w środę przed zakończeniem zajęć, a której sprawcą był 19-letni Nicolas Cruz, zginęło 17 osób.

Cruz zatrzymany został przypadkowo, po około 2 godzinach od masakry, kiedy jeden z policjantów rozpoznał go po ubraniu podanym w rysopisie. W czwartek Cruzowi postawiono 17 zarzutów morderstwa pierwszej kategorii, za które na Florydzie grozi kara śmierci. Sędzia zadecydowała o pozostawieniu go areszcie śledczym bez możliwości zwolnienia za kaucją, pod 24-godzinną obserwacją z powodu możliwości popełnienia samobójstwa.

Media przypominają, że jest to osiemnasty przypadek przestępstwa z użyciem broni w amerykańskich szkołach w tym roku szkolnym. Takie dane podał ośrodek monitoringu Everytown for Gun Safety. Rejestr obejmuje także samobójstwa uczniów i nieszczęśliwe wypadki.(PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 maja

Poniedziałek, V Tydzień Wielkanocny
Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika
...aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 17,20-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter