20 października
wtorek
Ireny, Kleopatry, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Totusy 2020

Ocena: 0
436

Doroczna gala rozdania nagród Totus, nazywanych czasem katolickimi Noblami, odbyła się 10 października na Zamku Królewskim w Warszawie.

fot. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia

Nagrody przyznaje Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” osobom i instytucjom, które na różne sposoby promują nauczanie świętego Jana Pawła II, chrześcijańską kulturę, oddają się bezinteresownej służbie bliźniemu i krzewią dobro w mediach. Wincenty Kućma, tworząc przed dwudziestu laty statuetkę, nadał jej postać anioła.

Galę poprowadzili Paulina Guzik i Grzegorz Miśtal, a uświetnili ją swoim śpiewem Piotr Cugowski, Julia i Wiktoria Szlachta oraz Kamil Czeszel, laureat nagrody im. Anny Jantar na festiwalu w Opolu. Obecni byli: kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, abp Wojciech Polak, prymas Polski, abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, przedstawiciele episkopatu, władz państwowych oraz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Tegoroczna gala była szczególna, nie tylko ze względu na dwudziestolecie istnienia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, ale również z powodu epidemii koronawirusa. Spotkanie odbyło się w zaostrzonym reżimie sanitarnym, zaproszono mniejszą liczbę gości, którzy musieli pojawić się w maseczkach. Niemniej radość i wzruszenie laureatów były ogromne. Należy zauważyć, że jury szczególnie doceniło w tym roku osoby, które z narażeniem życia zaangażowały się w walkę z epidemią, wypełniając tym samym ewangeliczne przykazanie miłości bliźniego.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 42 (782), 18 października 2020 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 04 listopada 2020

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 października

Wtorek, XXIX Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera
Bądźcie podobni do ludzi oczekujących swego Pana...
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 2,12-22; Ps 85,9ab.10-14; Łk 12,35-38
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter