25 sierpnia
niedziela
Luizy, Ludwika, Józefa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Szczęść Boże młodej parze!

Ocena: 0
927

Dedykując ten felieton wszystkim parom młodym, wymienię po imieniu znajome: Dorota i Maciek, Agnieszka i Łukasz oraz Marynia i Paweł zaprosili nas tego lata na swoje zaślubiny. To wielka radość i przyjemność, co podkreślałam w życzeniach i w podziękowaniach.

Fot. pixabay.com / CC0

Udział w ich radości i nadziei jest wszak siłą napędową dla wszystkich gości i uczestników, dlatego dokładają starań, aby nic im brakło! Nawet Matka Boża w Kanie Galilejskiej troszczyła się o to, aby nic nie zmąciło radości nowożeńców! W jednej z weselnych restauracji w podwarszawskim Konstancinie wizerunek Matki Bożej z Jezusem na ręku wisi nad stołem, przy którym wyznaczone miejsca ma para młoda! Zafascynowani tą – jednak niecodzienną aranżacją – goście byli początkowo przekonani, że to świeżo poślubieni małżonkowie zadbali, żeby było jak w Kanie Galilejskiej. Ale właściciele restauracji wyjaśnili, że Matka Boża jest u nich zawsze (choć, przyznali, zdarzają się weselnicy, którzy nie życzą sobie obecności tego szczególnego gościa; inaczej niż w Zakopanem, gdzie w jednej kolibie w menu właściciel pisze, że w piątek „mięsiwa nie podajemy”, a jak się komu nie podoba, to jest pełno innych restauracji naokoło).

Wracajmy jednak do radości: jest ona tak wielka, że bez trudu młoda para obdarowuje nią wszystkich obecnych. A i mądry kapłan wykorzysta ją duszpastersko: w czasie jednego z tych miłych wakacyjnych ślubów, których bohaterów wymieniłam, w warszawskim Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, ksiądz jezuita przypomniał zgromadzonym małżeństwom – wszystkim bez wyjątku – aby słowa małżeńskiej przysięgi wzięli także do siebie, aby odnowili i pogłębili swoje z Bogiem przymierze. Brawo!

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 33 (722), 18 sierpnia 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 2 września 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Sekretarz redakcji tygodnika "Idziemy"

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 sierpnia

"Są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi."

Dziś w Kościele: niedziela XXI tygodnia zwykłego 
+ Wspomnienie bł. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Iz 66,18–21, Ps 117, Hbr 12,5–7.11–13, Łk 13, 22–30
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -