29 lutego
czwartek
Lecha, Lutoslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Szansa dla liderów

Ocena: 0
805

Rekrutacja do szóstej edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja rusza 23 marca. Fundacja szuka młodzieży, która poprzez realizację autorskich projektów historycznych, społecznych czy obywatelskich chce zmieniać swoje lokalne społeczności.

fot. arch Fundacji św. Mikołaja

– Chcemy przekazać aktywnym młodym osobom wiedzę i umiejętności potrzebne do samodzielnego prowadzenia projektów. Zaproszeni przez Fundację eksperci uczą młodzież, jak postawione cele przekuć w plan działania, jak budować harmonogram i budżet projektowy, jak przekonywać partnerów do wspólnego działania oraz jak mądrze przewodzić zespołowi. Te kompetencje są kluczowe, aby w przyszłości zapewnić dynamiczny rozwój lokalnym miejscowościom, ale i całej Polsce – wyjaśnia Antonina Grządkowska z Fundacji Świętego Mikołaja.

Do programu mogą zgłaszać się uczniowie między 16. a 20. rokiem życia, którzy mają pomysł na autorski projekt lokalny i chcą nauczyć się, jak go zrealizować. Zgłoszenia można wysyłać pojedynczo lub w zespołach dwuosobowych przez formularz na: www.mikolaj.org.pl/akademia. Fundacja wyłoni 30 autorów najlepszych pomysłów.

Jednym z etapów Akademii Liderów jest Szkoła Letnia – bezpłatny dziesięciodniowy wyjazd, podczas którego odbywają się szkolenia i warsztaty. Realizacja autorskiego projektu przy indywidualnym tutoringu to trzymiesięczny etap realizacji projektów. Szkoła Zimowa młodych liderów to z kolei czterodniowy wyjazd podsumowujący zrealizowane projekty. Przez cały rok szkolny 2020/2021 liderzy otrzymują stypendium w wysokości 200 zł miesięcznie na rozwój talentów.

„Akademia to szansa na zmianę życia i odkrycia swojego potencjału, ale przede wszystkim to wyzwanie rzucone młodym do brania odpowiedzialności za wspólne sprawy i otaczanie troską potrzebujących” – tak o udziale w Akademii napisał jeden z uczestników poprzedniej edycji.

Więcej: AKADEMIA LIDERÓW

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, mężatka, matka dwóch córek. W "Idziemy" opublikowała kilkaset reportaży i wywiadów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 lutego

Czwartek, II Tydzień Wielkiego Postu
Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże
i wydają owoc dzięki swojej wytrwałości.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Łk 16, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter