14 grudnia
sobota
Alfreda, Izydora, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Syryjczyk najlepszym zagranicznym studentem

Ocena: 0
460

130 zagranicznych studentów studiujących na 49 polskich uczelniach rywalizowało o tytuł najlepszego studenta w konkursie Interstudenta 2015.

2016-01-22 10:42
lj / Lublin (KAI), mz

Kapituła konkursowa jako najlepszego zagranicznego studenta w kategorii doktorantów wybrała studenta filozofii KUL – Assef'a Salloom. Uroczyste wręczenie nagrody miało miejsce w czwartkowy wieczór 21 stycznia podczas gali konkursu w Gdańsku.

Assef Salloom przyjechał do Polski wiosną 2013 roku, uciekając ze swoją żoną Hamidą i trzymiesięcznym synem z objętej wojną Syrii. Ukończył studia licencjackie z zakresu Sztuki i Humanistyki w Języku Angielskim na Uniwersytecie Tishreen w Syrii, gdzie następnie uczył literatury angielskiej. Dodatkowo wykładał lingwistykę angielską w instytucjach rządowych Syrii. W Polsce rozpoczął studia magisterskie na kierunku European Studies prowadzone po angielsku w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Na początku 2014 roku Rektor KUL uruchomił specjalny program pomocowy dla uchodźców z Syrii, którym zostali objęci nasi goście. Assef ukończył studia z wyróżnieniem jako najlepszy student na roku. W trakcie swoich studiów brał udział w wielu wydarzeniach, zarówno na uniwersytecie, jak i poza nim poświęconych sytuacji na Bliskim Wschodzie. Po skończeniu studiów magisterskich został przyjęty na studia doktoranckie prowadzone po angielsku na Wydziale Filozofii KUL, gdzie aktywnie angażuje się w życie naukowe i kulturalne społeczności uniwersyteckiej.

Assef łączy studia z działalnością społeczną i artystyczną. Centrum Wolontariatu wyróżniło go w konkursie na wolontariusza roku. Jest redaktorem serwisu www.LoginLublin.pl, skierowanego do studentów cudzoziemców z Lublina w ramach Lubelskiej Regionalnej Sieci Wsparcia Imigrantów.

Jego pasją jest gra na lutni arabskiej, gitarze klasycznej i flamenco – udziela lekcji gry i angażuje się w akcje promujące kulturę Bliskiego Wschodu.

Konkurs INTERSTUDENT organizowany jest przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Partnerami Konkursu są: Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Parlament Studentów RP i Krajowa Reprezentacja Doktorantów. Kapituła konkursu złożona z naukowców i przedstawicieli ogólnopolskich gremiów związanych ze szkolnictwem wyższym wskazuje zwycięzców w kategoriach: studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Do szóstej edycji konkursu zgłosili się studenci z Ukrainy, Białorusi, Indii, ale także m.in. Gruzji, Kanady, Armenii i Syrii. Kapituła premiuje osoby, których działalność wzbogaca lokalne środowisko akademickie i buduje pomosty między kulturami. Dlatego też nie wystarczą dobre wyniki w nauce, konieczny jest aktywny udział w lokalnym środowisku studenckim - działalność kulturalna, społeczna, sportowa, czy też działania na rzecz wielokulturowości.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 14 grudnia

Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli.
Dziś w Kościele:
+ sobota, II tydzień Adwentu, wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Syr 48,1-4.9-11; Ps 80,2ac.3b.15-16.18-19; Mt 17,10-13
+ Komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNasze patronaty

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -