20 października
sobota
Ireny, Kleopatry, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Światowy Dzień Modlitw o pokój za rok w Niemczech

Ocena: 0
481

Kolejny, 31. Światowy Dzień Modlitw o pokój, organizowany przez rzymską Wspólnotę Sant'Egidio, odbędzie się w 2017 roku w Münster i Osnabrück w Niemczech.

20160922 13:51
ts / Münster (KAI), sg

Do udziału w nim w obu tych miastach zaprosił biskup pomocniczy w Münster, Stefan Zekorn, podczas uroczystości z udziałem papieża Franciszka kończącej dzień modlitw w Asyżu 20 września.

– To jest dla nas wielki zaszczyt, a zarazem radość, że możemy zaprosić Was w przyszłym roku do Niemiec – powiedział bp Zekorn na placu przed bazyliką św. Franciszka.

Czołowi przedstawiciele Kościołów i religii, a także tysiące uczestników spotkają się w dniach 10-12 września 2017 roku.

Bp Zekorn przebywał w Asyżu z delegacjami obu miast-gospodarzy przyszłorocznego spotkania.

Biskup Münster, Felix Genn oświadczył, że jest to wielki zaszczyt dla jego diecezji. On sam uczestniczył osobiście w organizowanych przez Wspólnotę Sant'Egidio spotkaniach w Akwizgranie i Monachium. Jak podkreślił, był pod wielkim wrażeniem, jak ten projekt pokoju tworzyli wspólnie buddyści, muzułmanie, hinduiści, żydzi i chrześcijanie różnych wyznań. Podobnie i Münster stanie się teraz „miastem pokoju”.

Według biskupa Osnarück, Franza-Josefa Bode, to „dobry znak”, że duch Asyżu nawiedzi teraz oba miasta, w których na mocy Pokoju Westfalskiego zakończona była wojna trzydziestoletnia (1618-1648).

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane komentarze

 

Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -