22 września
piątek
Tomasza, Maurycego, Joachima
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Światowa Rada Kościołów apeluje o "polityczne rozwiązanie" kwestii pokoju w Syrii

Ocena: 0
1825

Światowa Rada Kościołów (Ś|RK) wezwała w trybie pilnym wspólnotę międzynarodową do przerwania „diabelskiego kręgu przemocy” w Syrii. „Sprawiedliwy i trwały pokój dla wszystkich Syryjczyków można osiągnąć jedynie na drodze rozwiązań politycznych” – głosi oświadczenie Rady z 16 kwietnia.

fot. pixabay.com

Podkreślono w nim, że nie do zniesienia jest fakt, iż w dalszym ciągu dokonuje się okrucieństw, których ofiarą pada ludność cywilna.

Rada Bezpieczeństwa ONZ wielokrotnie nie była w stanie wdrożyć odpowiednio silnych środków, by położyć kres okrucieństwom, doprowadzić do trwałego zawieszenia broni i zapewnić poszanowanie prawa międzynarodowego przez wszystkich, „którzy dopuścili się zbrodni przeciwko ludzkości, łącznie z użyciem gazu trującego” – oświadczył sekretarz generalny ŚRK Olav Fykse Tveit.

Nawiązując do ataków lotnictwa USA i Wielkiej Brytanii przy logistycznym wsparciu Francji) na cele wojskowe w Syrii w sobotę 15 kwietnia, oświadczenie ŚRK stwierdza, że w obliczu tego nasilenia się konfliktu ŚRK ponownie wzywa do natychmiastowego zawieszenia broni, usunięcia przeszkód dla pomocy humanitarnej we wszystkich regionach Syrii, poszanowanie prawa międzynarodowego przez wszystkich oraz do poszukiwania pokoju na drodze procesu politycznego, a nie za pomocą przemocy z użyciem broni. Niezbędny jest też jak najszybszy powrót wszystkich osób cywilnych, wypędzonych przemocą ze swoich rodzinnych stron.

Światowa Rada Kościołów podkreśliła też w swoim oświadczeniu, że jej Kościoły członkowskie w Syrii i w całym tym regionie odgrywają wielką rolę w „leczeniu ran” i w ochronie „bogatej różnorodności” Syrii oraz w przywróceniu współżycia społecznego. Oświadczenie zapewnia ponadto, że Rada będzie wspierać Kościoły na ziemi syryjskiej w ich wysiłkach na rzecz sprawiedliwego pokoju i godności człowieka.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 września

Piątek, XXIV Tydzień zwykły
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi.
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 8, 1-3
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Ojca Pio

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter