27 października
wtorek
Iwony, Sabiny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Światełka Pamięci na cmentarzach. Prezydent apeluje o wspomnienie bohaterów

Ocena: 4.9
1331

Prezydent Andrzej Duda zwrócił się z apelem, aby odwiedzając groby oraz cmentarze, wspomnieć wszystkich lokalnych bohaterów i zapalić im "Światełko Pamięci" – czytamy w komunikacie Kancelarii Prezydenta, opublikowanym w dzień Wszystkich Świętych.

fot. Pixabay, CC0

Jak podkreśliła Kancelaria Prezydenta, uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, to szczególny czas na refleksję i wspomnienie osób, których nie ma już wśród nas, ale pozostają w naszej pamięci.

"Łącząc się w zadumie, wspominamy śp. prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego, pierwszą damę Marię Kaczyńską, ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, pracowników Kancelarii Prezydenta RP, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej, oraz wszystkie zmarłe osoby, które na przestrzeni lat działały w służbie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej" – czytamy.

KPRP zwróciła uwagę, że w setną rocznicę odzyskania niepodległości wspominamy również Polaków, którzy walczyli o wolność i umacniali ją swoim czynem. "Wdzięczną pamięcią otaczamy uczestników zrywów narodowowyzwoleńczych, konspiratorów, powstańców i żołnierzy – tych, którzy spoczywają w ojczystej ziemi, jak i poza granicami kraju. Wspominamy Ojców Niepodległości i wszystkich, którzy przyczynili się do jej odzyskania" – podkreślono.

W komunikacie wskazano również, że prezydent zwrócił się z apelem, aby – jak czytamy – "odwiedzając groby oraz cmentarze, wspomnieć wszystkich lokalnych bohaterów i zapalić im 'Światełko Pamięci' jako wyraz naszego szacunku i symbol wdzięczności".

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 października

Wtorek, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 5,21-33; Ps 128,1b-5; Łk 13,18-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter