21 lutego
środa
Eleonory, Fortunata, Roberta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Stop dla homolobby

Ocena: 0
1260

Wizyta w Polsce dr. Paula Camerona, znanego amerykańskiego psychologa, terapeuty osób homoseksualnych wywołała jak zwykle spore emocje.

Paul Cameron przyjechał na zaproszenie Fundacji Życie i Rodzina. We wtorek 11 października z inicjatywy posła Roberta Winnickiego (Kukiz ‘15) wystąpił ze specjalnym wykładem w Sejmie. Dzień wcześniej spotkał się w siedzibie episkopatu z dziennikarzami i ze specjalistami z zakresu psychologii, seksuologii i duchowości. Słowa dr. Camerona były dla większości uczestników światłem rzuconym na mechanizmy powstawania tzw. orientacji seksualnej oraz działania homoseksualnego lobby, które okrzyknęło go „homofobem” i w przeszłości skutecznie blokowało organizację spotkań z nim na polskich uczelniach.

Cameron przedstawiał wyniki swoich ostatnich badań. Stwierdził, że jednym z największych sukcesów środowisk LGTB było wprowadzenie do amerykańskich szkół lekcji tolerancji, podczas których uczniowie byli przekonywani, że homoseksualizm jest czymś normalnym i zdrowym. Skutkiem tego było zmniejszenie liczby uczniów deklarujących się jako heteroseksualni z 93 do 83 proc., przy jednoczesnym wzroście liczby zdeklarowanych homoseksualistów i biseksualistów z 5 do prawie 10 proc. Setki tysięcy amerykańskich dzieci doprowadzono w ten sposób do zaburzenia tożsamości seksualnej.

Badania prowadzone pod kierunkiem dr. Camerona w ośmiu krajach, w tym w Polsce, wskazują, że istnieje związek między homoseksualizmem i pedofilią. Dotyczy to szczególnie przestępstw popełnianych przez duchownych. Na 13 badanych przypadków molestowania w obrębie judaizmu wszystkie miały charakter homoseksualny. Podobnie było w zborze baptystów. W przypadku księży katolickich aż 90 proc. pedofilii ma charakter homoseksualny, a wśród duchownych anglikańskich jest to 100 proc. przypadków. Wyniki te skłaniają do głębokiej refleksji.

W jednym z najbliższych numerów zamieścimy wywiad z dr. Cameronem dla tygodnika „Idziemy”.

ks. Henryk Zieliński
fot. PAP/Marcin Obara
Idziemy nr 42 (576), 16 października 2016 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 lutego

Środa, I Tydzień Wielkiego Postu
Nawróćcie się do Boga waszego,
On bowiem jest łaskawy i miłosierny.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Łk 11, 29-32
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Modlitwa o dobre przeżycie Wielkiego Postu
Nowenna do św. Rity z Cascii 13-21 II

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszMateriał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter