6 czerwca
wtorek
Norberta, Laurentego, Bogumila
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Spotkanie w Koloseum: modlitwa pozostaje źródłem pokoju

Ocena: 4.5
243

W Rzymie trwa międzynarodowe spotkanie pod hasłem „Wołanie o pokój”, organizowane przez Wspólnotę św. Idziego, którego zwieńczeniem jest popołudniowe spotkanie w Koloseum z udziałem papieża Franciszka.

Fot. Vatican News

Prefekt Dykasterii ds. Popierania Jedności Chrześcijan, kard. Kurt Koch uważa, że modlitwa o pokój ukazuje, iż jest on przede wszystkim darem Boga, a my pozostajemy narzędziami tego pokoju. Zwraca uwagę, że pierwszą jego formą jest pokój człowieka z Bogiem. Wszystkie inne wymiary pokoju są jego skutkiem, dlatego modlitwa o pokój jest podstawowa.

Jest bardzo ważne, aby modlić się razem z papieżem Franciszkiem, ponieważ on jest sługą pokoju, nie tylko dla katolików, ale dla całej ludzkości. Szczególnie istotne pozostaje, że wszystkie religie podkreślają wielkie znaczenie modlitwy. Istnieje wielka różnorodność między nami – jestem tym bardzo poruszony

– podkreśla br. Alois.

Ale modlitwa jest dla każdego najważniejsza, w modlitwie już jest jedność i możemy w niej antycypować pokój, którego oczekujemy dla świata.

Uczestniczący w spotkaniu, łaciński patriarcha Jerozolimy, abp Pierbattista Pizzaballa zauważył, że w zbiorowej świadomości panuje przekonanie, że to religie są częstym powodem konfliktów.

Kiedy religie zostają zmieszanie z polityką stają się znakomitym narzędziem manipulacji. Powinniśmy odzyskiwać pierwotny sens wiary religijnej, która opiera się na spotkaniu z Bogiem i uznaniu siebie nawzajem za braci. Modlitwa w Koloseum jest właściwym momentem, aby przypomnieć o wielu konfliktach na świecie

– zaznaczył abp Pizzaballa.

Papież Franciszek użył określenia: „wojna światowa w kawałkach” i jeśli połączymy te wszystkie kawałki zobaczymy obraz katastrofalnej sytuacji na świecie. Pragniemy modlić się, aby ten obraz przemienił się w sposób pozytywny, w pogodniejszej perspektywie, przede wszystkim dla młodych pokoleń.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 czerwca

Wtorek, IX Tydzień Wielkanocny
Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa,
przeniknie nasze serca swoim światłem

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 12, 13-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter