11 kwietnia
niedziela
Filipa, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Spotkanie Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II

Ocena: 0
817

Bądźcie ludźmi uczciwymi którzy kochają drugiego człowieka - zaapelował do dzieci i młodzieży metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki. W Tłuszczu pod Warszawą rozpoczął się 32.Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II, który zgromadził 40 placówek z kraju i z zagranicy, w przedstawiciele z Wilna i z Grodna.

Fot. Vid Gajšek / wikipedia / CC BY 3.0 / Link

Zjazd zainaugurowała uroczysta msza św. w kościele Przemienienia Pańskiego, której przewodniczył metropolita lwowski. Liturgię koncelebrował także bp Romuald Kamiński, oraz bp Henryk Tomasik.

Wskazując na przykład św. Jana Pawła II abp Mokrzycki zachęcał w homilii do życia w oparciu o wartości chrześcijańskie. – Bądźcie ludźmi uczciwymi, a wówczas będziecie nie tylko dobrze postrzegany przez innych, ale również zadowoleni z siebie, ponieważ będziecie mieć czyste sumienie. Jako uczciwi chrześcijanie, szanujcie siebie i drugiego człowieka, miłujcie Boga i bliźniego – prosił metropolita Lwowa.

Przekonywał, że ten kto wybiera Chrystusa i buduje na Nim, nigdy nie jest sam. – Jezus chce być waszą podporą umacniając was w młodzieńczej walce o zdobywanie takich cnót jak: wiara, miłość, uczciwość, szlachetność, czystość, czy wielkoduszność. Natomiast=, kiedy będzie wam trudno, kiedy będziecie przeżywać zawody - niech wasza myśl zawsze biegnie ku Chrystusowi. On pomoże wam przetrwać każdą trudność – zapewniał abp Mokrzycki.

Na zakończenie liturgii bp Henryk Tomasik przywołał słowa św. Jana Pawła ze ŚDM w Toronto „Jeżeli kochacie Chrystusa, kochajcie także Kościół” zachęcając do troski o wspólnotę ludu Bożego.

- Kościół jest święty, ponieważ święty jest Chrystus, każdy sakrament jest święty, święta jest również Ewangelia, zaś najcenniejszą wartością jest Najświętszy Sakrament – mówił duchowny. Zwrócił uwagę, że Kościół ma także ludzkie oblicze, które tworzy każdy z członków wspólnoty. – To oblicze wymaga tego, o co prosił Jezus Chrystus św. Franciszka - mówiąc mu: „Odbuduj Mój Kościół”. – Jesteśmy zatem zaproszeni, by w duchu św. Jana Pawła II budować tę piękną i wspaniałą budowlę – podsumował bp Tomasik.

Po liturgii złożono wieniec przed pomnikiem papieża. Następnie w pobliskiej szkole podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu konferencję na temat ponadczasowych wartości, wygłosił Dyrektor Instytutu Papieża Jana Pawła II w Warszawie, ks. prał. Zdzisław Struzik.

Jutro uczestnicy zjazdu zwiedzanie Zespół Pałacowo – Parkowy w Chrzęsnem. Obejrzą multimedialną prezentację holograficzną opartą na technologii projekcji „żywego” obrazu w przestrzeni.

W ramach lekcji żywej historii odwiedzą „Park Kulturowy Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku”. Nawiedzą również Cmentarz Żołnierzy Polskich 1920 roku w Radzyminie, gdzie znajduje się Bratnia Mogiła Bohaterów Poległych 1920 roku. W tym miejscu Jana Pawła II modlił się 13 czerwca 1999 roku.

Na zakończenie planowana jest wizyta w Domu Św. Faustyny w Ostrówku, gdzie Helena Kowalska pracowała przed wstąpieniem do zgromadzenia zakonnego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 11 kwietnia

Druga Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego
«Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 20, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Dar zmartwychwstałego Jezusa (komentarz tygodnika Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter