7 czerwca
środa
Roberta, Wieslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Spotkanie ludzi nauki z abp Rysiem

Ocena: 0
277

– Rodzimy się w nauce z kogoś. Rodzimy się z ludzi, których nazywamy swoimi mistrzami. To jest istota uniwersytetu. Mieć takie szczęście, żeby znaleźć w swoim życiu mistrza! Rodzimy się z kogoś, ale nie po co innego, jak po to, by w tym procesie stać się samemu mistrzem. By rodzić innych! – mówił abp Grzegorz Ryś podczas spotkania świątecznego łódzkiego świata naukowego.

fot. wikipedia/CC BY-SA 4.0

Tegoroczne spotkanie opłatkowe Duszpasterstwa Pracowników Nauki Archidiecezji Łódzkiej z arcybiskupem metropolitą, obyło się we wtorek 19 grudnia, w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

Zebranych przywitał ks. dr Janusz Lewandowicz – archidiecezjalny duszpasterz pracowników nauki. Na początku wysłuchano fragmentu ewangelii opowiadającego o Narodzeniu Pańskim, po czym słowo i życzenia w imieniu łódzkiego świata nauki złożył metropolicie łódzkiemu rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. dr hab. Antoni Różalski.

– W imieniu całego środowiska naukowego i akademickiego Łodzi, pragnę zadeklarować wolę współpracy w obszarach, w których wskaże ksiądz arcybiskup. Tam gdzie widzi ksiądz potrzebę naszego udziału – powiedział rektor UŁ. Mamy nadzieję, że pomimo nowych rozlicznych nowych obowiązków, znajdzie ksiądz arcybiskup czas na przybliżanie nam Słowa Bożego, nie tylko w kościele, ale i w swoich wypowiedziach czy felietonach. Szukania współczesnych odniesień do wartości zapisanych w ewangelii – dodał.

Przed złożeniem życzeń zebranym, metropolita łódzki podzielił się swoim świadectwem jako kapłana pracującego na uczelni, który odkrył sens i znaczenie posługi myślenia i posługi prawdy, które mają tak wielkie znaczenie w Kościele.

– Życzę – mówił arcybiskup – byśmy się odnaleźli w łasce odkrycia korzeni, z których wyrastamy. Prawdy, która nas rodzi, która nas określa, z której czerpiemy soki. Byśmy się odnaleźli w tej misji dawania życia, przekazywania życia, przekazywania prawdy. Żeby ta prawda, którą dane nam jest przekazywać miała walor świeżości, nowości, i żeby miała w sobie ten walor wiosny. To jest możliwe nawet wtedy, kiedy nam się wydaje, że jesteśmy uschniętym pniakiem. Bo prawda ma w sobie sama taką siłę, że z siebie wyprowadzi to zielone życie, jeśli się jej tylko poddamy – podkreślił.

W części artystycznej spotkania, zebrani wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Łódzkiego „KUJON”.

Spotkanie zakończyło łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 czerwca

Środa - IX Tydzień zwykły
Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 12, 18-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter