19 stycznia
wtorek
Henryka, Mariusza, Marty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Siedlce: Caritas przekazała kolejny czek dla szpitala

Ocena: 0
196

Caritas Diecezji Siedleckiej przekazała czek o wartości 10 653 złotych w czwartek 13 sierpnia 2020 r. na rzecz SPZOZ w Siedlcach w ramach akcji zbiórki pieniędzy ph.: „Darowizna na Szpital Miejski w Siedlcach”.

fot. materiały prasowe organizatora

W imieniu dyrektora SPZOZ Mirosława Leśkowicza czek odebrał Stefan Jeznach, z-ca dyrektora ds. lecznictwa. Przekazał je ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

 – Te pieniądze zostaną wykorzystane w całości na leczenie i walkę z koronawirusem siedleckich pacjentów. W większości tę sumę przeznaczamy na zakup ochronnej odzieży dla personelu naszego szpitala (…). Część przeznaczamy na zakup testów niezbędnych do tego, żeby wszystkich pacjentów, zgłaszających się do naszego szpitala, można było przetestować w kierunku zakażenia koronawirusem – wyjaśnia S. Jeznach.

To nie pierwsza i zapewne nie ostatnia tego typu inicjatywna. – Przez Caritas Diecezji Siedleckiej przekazaliśmy we wcześniejszych akcjach 315 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem. We współpracy z Fundacją „SMS z Nieba” w ramach akcji „Zanurzeni w miłości” zbieraliśmy środki pieniężne na respiratory dla szpitali i nazbieraliśmy 210 tysięcy zł dla Szpitala Miejskiego w Siedlcach i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Księża z naszej diecezji w ramach akcji „Księża na szpital”, zainicjowanej apelem ks. Biskupa Kazimierza Gurdy oraz przez kapłanów, przekazali 105 tysięcy zł dla Szpitala Miejskiego w Siedlcach w szczególności na środki ochronne dla medyków – mówi ks. M. Bieńkowski i podkreśla, że to dzięki wrażliwości darczyńców, którzy każdorazowo wspierali zbiórkę, udało się zebrać tak znaczne sumy.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 stycznia

Wtorek, II Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
Syn Człowieczy jest Panem szabatu
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Hbr 6,10-20; Ps 111,1b-2.4-5.9.10c; Mk 2,23-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter