19 sierpnia
piątek
Boleslawa, Juliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rzym: zniszczono tablicę z nazwą placu Marcina Lutra

Ocena: 0
337

W Rzymie nieznani sprawcy zniszczyli marmurową tablicę z nazwą placu Marcina Lutra. Została ona zdjęta i rozbita na cztery kawałki.

Fot. pixabay.com CC0

Plac Marcina Lutra został zainaugurowany w 2015 r. Znajduje się na wzgórzu Oppio, niedaleko Koloseum. Od tamtej pory odbywały się tam publiczne uroczystości wspólnot ewangelickich Wiecznego Miasta.

Pastor Ivano De Gasperis z Rady Kościołów Ewangelickich Rzymu ma nadzieję, że władze szybko ponownie umieszczą tablicę z nazwą placu. Dodaje, że na razie nie ma poszlak, kto mógłby być sprawcą zniszczenia. Uważa jednak „to, co się stało nie jest pozytywnym sygnałem”.

- Pustka, jaka się wytworzyła w naszym kraju sprawia, że ludzie czują, iż mogą swobodnie wyrażać swój niepokój podobnymi gestami braku szacunku i troski. Czują się pozostawieni samym sobie i własnym najbardziej negatywnym odczuciom, które wyrażają w sposób destrukcyjny. Kto dziś jest odmienny, obcy staje się katalizatorem tego niezadowolenia, tego braku szacunku - zaznacza De Gasperis.

Dodaje, że akty wandalizmu odnotowano także w jego kościele baptystów na Zatybrzu, aktywnym w przyjmowaniu migrantów. Jego mury zostały pokryte obraźliwymi napisami, ukradziono także baner z portretem Martina Luthera Kinga i słowami wzywającymi do filoksenii [gościnności wobec obcych - KAI] i sprzeciwiającymi się ksenofobii.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 sierpnia

Piątek, XX Tydzień zwykły – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Eudesa, prezbitera
Cierpieli głód i pragnienie *
i wygasało w nich życie.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 22, 34-40
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter