20 sierpnia
wtorek
Bernarda, Samuela, Sobieslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ruszyły prace nad III linią metra w Warszawie. Będą też zmiany na I linii

Ocena: 4.2
590

Przetarg na studium techniczne III linii metra rozpisało właśnie Miasto st. Warszawa. Trasa prowadzić ma od stacji Stadion Narodowy na Gocław.

fot. Pixabay, CC0

Dokument określi m.in. dokładny przebieg trasy kolei podziemnej. Wyniki prac powinny być znane za 12 miesięcy.

Prawdopodobny przebieg III linii metra może wyglądać następująco: Stadion Narodowy (stacja istniejąca) – Dworzec Wschodni – Mińska (w okolicach ulicy Mińskiej, Podskarbińskiej i Dwernickiego) – Rondo Wiatraczna – Ostrobramska (w pobliżu ul. Ostrobramskiej, na osiedlu Przyczółek Grochowski) – Gocław (przy skrzyżowaniu Umińskiego z Jugosławiańską). Do szczegółowej analizy w ramach studium technicznego wskazano trzy warianty, które przewidują do 4 do 6 stacji ze Stacją Techniczno-Postojową Kozia Górka.

Po stworzeniu studium technicznego, konieczne będą badania geologiczne i przygotowanie studium wykonalności. Budowa ruszy nie wcześniej niż w 2023 roku, a zostanie zakończona do 2030 r.

Miasto szykuje też zmiany na pierwszej linii metra. W środku trasy pomiędzy Kabatami a Młocinami mają powstać dwie dodatkowe stacje: przy pl. Konstytucji (między stacjami Centrum i Politechnika) i na Muranowie (między stacjami Ratusz Arsenał i Dworzec Gdański). To powrót do koncepcji z 1989 r., która nie została zrealizowana ze względu na oszczędności. Przetarg na tę inwestycję również wystartował.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 sierpnia

"Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego."

Dziś w Kościele: wtorek, XX tydzień zwykły
+ wspomnienie św. Bernarda z Clairvaux, opata i doktora Kościoła 
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Sdz 6,11-24a, Ps 85 (84),9.11-14, Mt 19,23-30
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -