23 lipca
wtorek
Stwosza, Bogny, Brygidy
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rodzina twoim biznesem

Ocena: 0
3269

Międzynarodowy kongres poświęcony relacjom w rodzinie, pod hasłem „Rodzina – biznes Twojego życia”, odbył się w dniach 24-25 listopada w siedzibie Szkoły „Strumienie” w Józefowie k. Otwocka.

fot. Jacek Kalinowski/Idziemy

Świętowano też 15 lat istnienia Akademii Familijnej w Polsce, która przeprowadziła już kursy dla ok. 7 tys. osób.

Javier Vidal-Quadras, sekretarz generalny Międzynarodowej Federacji na rzecz Rozwoju Rodziny (IFFD) zauważył, że Akademia Familijna zmienia świat na lepsze, dysponując skromnymi środkami – w kursach w ponad 70 krajach uczestniczy rocznie ponad 30 tys. osób. Zaprosił wszystkich chętnych na światowy kongres organizacji w Londynie, w dniach 19-20 października 2019 r. Nuria Chinchilla, główny gość spotkania, w wykładzie „Rodzina i praca: dwie pasje – jedno życie” mówiła o godzeniu życia zawodowego i rodzinnego. – Nie możemy być kim innym w pracy i kim innym w domu, jakbyśmy prowadzili podwójne życie. Umiejętne łączenie tych dwóch rzeczywistości zmniejsza stres – podkreśliła.

– Konferencja ma być przypomnieniem, że rodzina jest najważniejszym ze wszystkich biznesów. Inne biznesy, gdy nas nie ma, toczą się bez nas. W rodzinie nikt nas nie zastąpi, jesteśmy w niej niezbędni – powiedział „Idziemy” Janusz Wardak, prezes Stowarzyszenia Akademia Familijna. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował tygodnik „Idziemy”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, ojciec, dziennikarz-współpracownik, absolwent WSKiMS im. J. Giedroycia. Uczestnik wielu pielgrzymek papieskich, lektor w Parafii św. Brata Alberta w Warszawie-Wesołej. W "Idziemy" od 2006 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 lipca

"Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę"

Dziś w Kościele: wtorek, XVI tydzień zwykły
+ święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Ga 2,19-20, Ps 16, J 15,1-8
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -