21 września
wtorek
Jonasza, Mateusza, Hipolita
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rodzina Rodzin ws. prof. Chazana

Ocena: 0
1385
Stanowczy protest przeciwko karaniu prof. Bogdana Chazana za domniemane rzekroczenie prawa wyraził Ruch i Stowarzyszenie Apostolskie Rodzina Rodzin.
2014-07-17 09:23
sg, mat. prasowe
fot. mat. prasowe


"Ruch i Stowarzyszenie Apostolskie Rodzina Rodzin wyrażają swe pełne poparcie dla postawy Pana Profesora Bogdana Chazana afirmującej bezwzględne prawo dziecka poczętego do życia" – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Rodzinę Rodzin.

Autorzy  podkreślają, że gwarantowana przez Konstytucję wolność sumienia, nie może być ograniczana żadnymi przepisami niższej rangi. Zauważają, że mamy obecnie do czynienia z bezprawnym i bezprecedensowym atakiem na prof. Chazana, inspirowanym przez środowiska, które nie podzielają jego poglądów na ochronę życia dzieci nienarodzonych i chcą całemu społeczeńswu narzucić swój światopogląd.

"Wzywamy osoby odpowiedzialne za decyzje wymierzone przeciwko Panu Profesorowi Bogdanowi Chazanowi, aby nie przykładały ręki do niszczenia chrześcijańskiego systemu wartości" – apeluje stowarzyszenie.

Poniżej pełny tekst oświadczenia:
Stanowisko Ruchu i Stowarzyszenia Apostolskiego Rodzina Rodzin w sprawie naruszania wolności sumienia

Ruch i Stowarzyszenie Apostolskie Rodzina Rodzin wyrażają swe pełne poparcie dla postawy Pana Profesora Bogdana Chazana afirmującej bezwzględne prawo dziecka poczętego do życia. Nie zgadzamy się z rozpowszechnianymi sugestiami, jakoby swym zachowaniem Pan Profesor naruszył normy obowiązującego prawa. Jesteśmy przekonani, że wolność sumienia, którą bezwarunkowo gwarantuje art. 53 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, nie może być ograniczana żadnymi przepisami niższej rangi, gdyż wszelkie takie ograniczenia pozostają w sprzeczności z bezpośrednio obowiązującą normą konstytucyjną.

W związku z tym stanowczo protestujemy przeciwko karaniu Pana Profesora Bogdana Chazana za rzekome przekroczenie prawa. Uważamy, że szykany jakie go obecnie spotykają są bezprawnym i bezprecedensowym atakiem inspirowanym przez środowiska, które nie podzielają poglądów Pana Profesora na ochronę życia dzieci nienarodzonych. To te środowiska próbują narzucić swoje poglądy, dążąc, bezpardonowo, do usunięcia osób, dla których zdrowie i życie ludzkie, nawet okupione cierpieniem, stanowi wartość większą niż życie wygodne ale za cenę śmierci innego człowieka.

Wzywamy osoby odpowiedzialne za decyzje wymierzone przeciwko Panu Profesorowi Bogdanowi Chazanowi, aby nie przykładały ręki do niszczenia chrześcijańskiego systemu wartości reprezentowanego przez postawę Pana Profesora.

W imieniu Ruchu i Stowarzyszenia Apostolskiego Rodzina Rodzin

Krzysztof Broniatowski
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 września

Wtorek, XXV Tydzień zwykły
Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
„Pójdź za Mną”.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 9,9-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter