18 września
wtorek
Irmy, Stanislawa, Ireny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Radom: dziewczynka z okna życia ma już prawnych rodziców

Ocena: 4.2
903

Dziewczynka pozostawiona pół roku temu w radomskim oknie życia, ma już prawnych opiekunów. Zakończyły się wszystkie wymagane procedury w tej sprawie, dzięki czemu dziewczynka ma rodzinę i dom.

fot. pixabay.com

Pierwotnie opiekunem prawnym była Elżbieta Stolarczyk, dyrektor Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego przy Caritas Diecezji Radomskiej. Do 21 kwietnia nikt się nie zgłosił i nie udokumentował, że jest rodzicem dziewczynki. Dlatego po tym czasie dziecko zostało przekazane do adopcji. – Mała Faustynka ma już rodziców i dom. Ma wszystko, czego potrzebuje dziecko, czyli miłość rodziców – poinformowała Elżbieta Stolarczyk.

– Dla nas, jako ośrodka jest to ważny moment, bowiem idea funkcjonowania Okna Życia niesie ze sobą troskę i bezpieczeństwo dziecka, ale również anonimowość dla samej matki. Owszem, Faustynka na początku trochę była wychłodzona, ale dzisiaj jest zdrowa, rośnie i jest kochana – dodała dyrektor Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego.

Dziewczynka została przyniesiona do okna życia przy ul. Struga 14 marca o godz. 4.20. Odnalazła ją jedna z zakonnic ze zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Opiekujące się tym miejscem siostry ochrzciły dziecko i nadały jej imię Faustyna.

Radomskie okno życia jest prowadzone przez Caritas Diecezji Radomskiej. Znajduje się w domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Struga 31. Działa od 2009 roku. Siostry czuwają przy nim całą dobę. Gdy dziecko pojawi się w oknie, wzywają pogotowie. Dziecko jest badane i trafia do szpitala.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI