23 września
czwartek
Tekli, Boguslawa, Linusa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przewodniczący Komisji Europejskiej: Kard. Lehmann budował mosty między Wschodem i Zachodem

Ocena: 0
1964

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean–Claude Juncker nazwał zmarłego wczoraj kard. Karla Lehmanna „prawdziwym przyjacielem” Europy, a także swoim. – Przez całe życie budował mosty międzyludzkie i solidarności w Europie i dla Europy. Czyniąc to, pomógł w zejściu się Wschodu i Zachodu, nie tylko w Niemczech, ale także w dialogu z Polską – napisał w swym oświadczeniu luksemburski polityk.

fot. wikipedia by Juncker_EPP_Summit_October_2010.jpg: https://www.flickr.com/photos/eppofficial/derivative work: IgnisFatuus (talk) - Juncker_EPP_Summit_October_2010.jpg, CC BY 2.0,

Podkreślił, że „kard. Lehmann zawsze inwestował w przyszłość Europy”. – Funkcjonował jako moralny kompas, pokazując nam drogę i przypominając nam wartości, które wyróżniały Europę. Solidarność i miłość bliźniego zawsze były dla niego czymś więcej niż teoretycznymi pojęciami; były instrukcjami, zgodnie z którymi działał. To dlatego, między innymi w odpowiedzi na kwestię uchodźców, wezwałby nas, byśmy pamiętali o europejskiej sile współpracy i o humanitarnym działaniu. Jego słowa, często trafne, ale zawsze w duchu pojednania, pozostaną dla nas inspiracją i instrukcją, by bronić Europy i jej wartości – napisał Juncker.

Kard. Karl Lehmann zmarł 11 marca w 82. roku życia. Był wybitnym teologiem, długoletnim biskupem Moguncji i przewodniczącym Niemieckiej Konferencji Biskupiej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 września

Czwartek, XXV Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera
Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 9,7-9
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter