22 lipca
poniedziałek
Marii, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przegląd informacji krajowych

Ocena: 0
277

Krótki przegląd informacji krajowych – zapraszamy. 

Fot. PAP/Michał Meissner

Pogrzeby poległych 

Podczas ćwiczeń w Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko bojowy wóz piechoty najechał na dwóch żołnierzy ćwiczących na tzw. pasie taktycznym. Obaj zmarli. Kaprala Roberta Jakuba Jaworskiego żegnano w kościele św. Mikołaja i św. Zofii w Brzeźnicy Książęcej-Kolonii, sierżanta Mateusza Marca – w kościele św. Trójcy w Terespolu. 

fot. PAP/Wojtek Jargiło

Schrony potrzebne na już

Świnoujście z 14 schronami znajduje się w czołówce najlepiej przygotowanych do ochrony mieszkańców pod kątem schronów i miejsc ukrycia. W jednym z nich znajduje się stanowisko zarzadzania kryzysowego prezydenta miasta na wypadek wojny. Według opublikowanego niedawno raportu NIK na miejsce w schronach może liczyć ledwie 4 proc. mieszkańców Polski. W niektórych gminach w ogóle nie istnieją miejsca schronienia dla ludności. 

Fot. PAP/Marcin Bielecki

Rehabilitacja z robotem

Cztery roboty do rehabilitacji najmłodszych pacjentów kupiło Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Bieżnia do analizy chodu, mobilny robot do rehabilitacji górnych partii ciała, maszyna do terapii sprężonym powietrzem i pionizator pozwalają na wykonywanie ćwiczeń, ułatwiają też diagnostykę dzieci z problemami neurologicznymi, pozwalają zaplanować proces rehabilitacji i ocenić jej efekty. A małym pacjentom uprzyjemniają czas spędzany na usprawnianiu. 

Fot. PAP/Michał Meissner

Widok na Wolin

Przy amfiteatrze w Wolinie stanęła wieża widokowa, z której widać Zalew Szczeciński, Police oraz panoramę Wolina. Mieszkańcy będą mogli na nią wejść po oficjalnym otwarciu, które zaplanowane jest pod koniec marca. 

Fot. PAP/Marcin Bielecki

Auto za promile

W ciągu pierwszych dni obowiązywania przepisów umożliwiających konfiskatę aut nietrzeźwym kierowcom Policja zatrzymała kilka pojazdów. Narażają się na to kierowcy, którzy mają 1,5 prom. alkoholu we krwi i nie spowodowali wypadku, oraz ci, którzy mają powyżej 1 prom. i spowodowali katastrofę, sprowadzili jej niebezpieczeństwo lub spowodowali wypadek. Do przepisów ustawy nadal nie ma jednak aktów wykonawczych, które umożliwiałyby nakładanie tego typu kar. Resort sprawiedliwości już zapowiedział, że zapisy dotyczące przepadku pojazdów zostaną złagodzone.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na UW, dziennikarka, autorka książek o tematyce rodzinnej i historycznej


monika.odrobinska@idziemy.com.pl

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 lipca

Poniedziałek, XVI Tydzień zwykły
święto św. Marii Magdaleny
Mario, Ty powiedz, coś w drodze widziała?
Jam zmartwychwstałego blask chwały ujrzała.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 20,1.11-18
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do św. Anny 17-25 lipca
+ Nowenna do św. Szarbela 19-27 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter