18 czerwca
wtorek
Marka, Elzbiety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Promocja oficerska Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu - GALERIA

Ocena: 0
735

Wojsko Polskie musi być liczniejsze; potrzebujemy więcej oficerów; zmieni się system powoływania do zawodowej służby wojskowej; chcemy by procedury był tu uproszczone – powiedział w piątek we Wrocławiu szef MON Mariusz Błaszczak.

fot. PAP/Maciej Kulczyński

Minister wziął udział w promocji na pierwszy stopień oficerski (podporucznik) 215 absolwentów Akademii Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

"Potrzebujemy w Wojsku Polskim więcej oficerów, ale też w ogóle więcej żołnierzy. Wojsko Polskie musi być liczniejsze" - mówił do młodych oficerów szef MON.

Dodał, że będą zmiany w systemie powoływania do zawodowej służby wojskowej. "Chcemy, by procedury były uproszczone, aby wszyscy ci, którzy wiążą przyszłość z wojskiem nie byli zniechęcani" - podkreślił minister.

Błaszczak zaznaczył, że powstało nowe rozporządzenie ministra obrony narodowej dotyczące powoływania do zawodowej służby wojskowej.

"W tym dokumencie zasadnicze znaczenie mają dwie sprawy: po pierwsze stworzenie bazy informacji dotyczących wolnych stanowisk w Wojsku Polskim bazy na teraz, ale i w perspektywie półrocznej tak, by pełna transparentność dotyczyła powoływania do zawodowej służby wojskowej. Drugi element związany jest z tym, że wprowadzamy jedno postępowanie kwalifikacyjne" - powiedział Błaszczak.

Dodał, że nowe regulacje mają przyczynić się do tego, by polskie wojsko było liczniejsze, dobrze wyposażone i aby było mocniej osadzone w sojuszu NATO.

Zwracając się do świeżo promowanych podporuczników szef MON powiedział, że cechy, które wyróżniają polskiego oficera to: siła charakteru, postawa moralna i profesjonalizm.

"Otrzymaliście promocję w roku szczególnych, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To wyróżnienie, ale i zobowiązanie. Jesteście ludźmi, którzy będą ponosili odpowiedzialność za swych podwładnych, którzy mają być dla nich wzorem. Należycie do elity Wojska Polskiego" - powiedział Błaszczak do promowanych na pierwszy stopień oficerski.

Wśród promowanych w piątek podporuczników jest 71 absolwentów studiów stacjonarnych Wydziału Wojskowo-Lekarskiego, 128 dwunastomiesięcznego studium oficerskiego i 16 trzymiesięcznego studium oficerskiego.

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 czerwca

"Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują"

Dziś w Kościele: wtorek, XI tydzień zwykły
+ dzień powszedni lub wspomnienie dowolne św. Elżbiety z Schönau, dziewicy, zakonnicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 2 Kor 8,1-9; Ps 146 (145),1b-2. 5-6b.6c-7.8-9a; Mt 5,43-48.
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -

JAN PAWEŁ II MÓWIŁ DO NAS

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku do Polski zmieniła trwale naszą ojczyznę i nas samych. Co wtedy papież chciał nam przekazać? Co zapamiętaliśmy?
+ 2 czerwca: Warszawa - Okęcie i Plac Zwycięstwa (1)
+ 3 czerwca: Warszawa i Gniezno (2)
+ 4 czerwca: Czestochowa (3)
+ 5 czerwca: Czestochowa (4)
+ 6 czerwca: ostatni dzień w Częstochowie i Kraków (5)
+ 7 czerwca: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim-Brzezinka (6)
+ 8 czerwca: Nowy Targ, Kraków (7)
+ 9 czerwca: Kraków, Nowa Huta, Kraków (8)
+ 10 czerwca: Kraków i pożegnanie z ojczyzną (9)