29 września
wtorek
Michala, Gabriela, Rafala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Promocja oficerska Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu - GALERIA

Ocena: 0
1253

Wojsko Polskie musi być liczniejsze; potrzebujemy więcej oficerów; zmieni się system powoływania do zawodowej służby wojskowej; chcemy by procedury był tu uproszczone – powiedział w piątek we Wrocławiu szef MON Mariusz Błaszczak.

fot. PAP/Maciej Kulczyński

Minister wziął udział w promocji na pierwszy stopień oficerski (podporucznik) 215 absolwentów Akademii Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

"Potrzebujemy w Wojsku Polskim więcej oficerów, ale też w ogóle więcej żołnierzy. Wojsko Polskie musi być liczniejsze" - mówił do młodych oficerów szef MON.

Dodał, że będą zmiany w systemie powoływania do zawodowej służby wojskowej. "Chcemy, by procedury były uproszczone, aby wszyscy ci, którzy wiążą przyszłość z wojskiem nie byli zniechęcani" - podkreślił minister.

Błaszczak zaznaczył, że powstało nowe rozporządzenie ministra obrony narodowej dotyczące powoływania do zawodowej służby wojskowej.

"W tym dokumencie zasadnicze znaczenie mają dwie sprawy: po pierwsze stworzenie bazy informacji dotyczących wolnych stanowisk w Wojsku Polskim bazy na teraz, ale i w perspektywie półrocznej tak, by pełna transparentność dotyczyła powoływania do zawodowej służby wojskowej. Drugi element związany jest z tym, że wprowadzamy jedno postępowanie kwalifikacyjne" - powiedział Błaszczak.

Dodał, że nowe regulacje mają przyczynić się do tego, by polskie wojsko było liczniejsze, dobrze wyposażone i aby było mocniej osadzone w sojuszu NATO.

Zwracając się do świeżo promowanych podporuczników szef MON powiedział, że cechy, które wyróżniają polskiego oficera to: siła charakteru, postawa moralna i profesjonalizm.

"Otrzymaliście promocję w roku szczególnych, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To wyróżnienie, ale i zobowiązanie. Jesteście ludźmi, którzy będą ponosili odpowiedzialność za swych podwładnych, którzy mają być dla nich wzorem. Należycie do elity Wojska Polskiego" - powiedział Błaszczak do promowanych na pierwszy stopień oficerski.

Wśród promowanych w piątek podporuczników jest 71 absolwentów studiów stacjonarnych Wydziału Wojskowo-Lekarskiego, 128 dwunastomiesięcznego studium oficerskiego i 16 trzymiesięcznego studium oficerskiego.

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 września

Wtorek, XXVI Tydzień zwykły
+ Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
Błogosławcie Pana, wszyscy Jego aniołowie,
wszyscy słudzy, pełniący Jego wolę.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dn 7,9-10.13-14 lub Ap 12,7-12a; Ps 138,1-5; J 1,47-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter