18 października
piątek
Juliana, Lukasza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Promocja oficerska Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu - GALERIA

Ocena: 0
836

Wojsko Polskie musi być liczniejsze; potrzebujemy więcej oficerów; zmieni się system powoływania do zawodowej służby wojskowej; chcemy by procedury był tu uproszczone – powiedział w piątek we Wrocławiu szef MON Mariusz Błaszczak.

fot. PAP/Maciej Kulczyński

Minister wziął udział w promocji na pierwszy stopień oficerski (podporucznik) 215 absolwentów Akademii Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

"Potrzebujemy w Wojsku Polskim więcej oficerów, ale też w ogóle więcej żołnierzy. Wojsko Polskie musi być liczniejsze" - mówił do młodych oficerów szef MON.

Dodał, że będą zmiany w systemie powoływania do zawodowej służby wojskowej. "Chcemy, by procedury były uproszczone, aby wszyscy ci, którzy wiążą przyszłość z wojskiem nie byli zniechęcani" - podkreślił minister.

Błaszczak zaznaczył, że powstało nowe rozporządzenie ministra obrony narodowej dotyczące powoływania do zawodowej służby wojskowej.

"W tym dokumencie zasadnicze znaczenie mają dwie sprawy: po pierwsze stworzenie bazy informacji dotyczących wolnych stanowisk w Wojsku Polskim bazy na teraz, ale i w perspektywie półrocznej tak, by pełna transparentność dotyczyła powoływania do zawodowej służby wojskowej. Drugi element związany jest z tym, że wprowadzamy jedno postępowanie kwalifikacyjne" - powiedział Błaszczak.

Dodał, że nowe regulacje mają przyczynić się do tego, by polskie wojsko było liczniejsze, dobrze wyposażone i aby było mocniej osadzone w sojuszu NATO.

Zwracając się do świeżo promowanych podporuczników szef MON powiedział, że cechy, które wyróżniają polskiego oficera to: siła charakteru, postawa moralna i profesjonalizm.

"Otrzymaliście promocję w roku szczególnych, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To wyróżnienie, ale i zobowiązanie. Jesteście ludźmi, którzy będą ponosili odpowiedzialność za swych podwładnych, którzy mają być dla nich wzorem. Należycie do elity Wojska Polskiego" - powiedział Błaszczak do promowanych na pierwszy stopień oficerski.

Wśród promowanych w piątek podporuczników jest 71 absolwentów studiów stacjonarnych Wydziału Wojskowo-Lekarskiego, 128 dwunastomiesięcznego studium oficerskiego i 16 trzymiesięcznego studium oficerskiego.

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 października

Pan stanął przy mnie i wzmocnił mnie, żeby się przeze mnie dopełniło głoszenie Ewangelii

Dziś w Kościele:
piątek, XXVIII tygodnia zwykłego 
+ święto św. Łukasza, ewangelisty
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 2 Tm 4,9-17a, Ps 145, Łk 10, 1-9
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy; 7. Aniołowie opiekują się Kościołem;
8. Imiona Anielskie; 9. Jak zaprzyjaźnić się z Aniołem?; 10. Anioły czynią cuda

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -