19 stycznia
wtorek
Henryka, Mariusza, Marty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Projekt BUSOL@ (patronat Idziemy)

Ocena: 0
1207

Projekt pt. BUSOL@, realizowany przez Fundację Alegoria z Tarnowa  ma za zadanie pokazywać kierunki. Łączy w sobie elementy kampanii informacyjnej z animowaniem uczestników do zmiany postaw. Jak się okazuje, w Polsce coraz częściej dochodzi do agresywnych zachowań na tle religijnym, wolności wyznawanej wiary. Poważnym problemem jest także demoralizacja dzieci i młodzieży prowadząca do wzrostu przestępczości wśród młodocianych. W związku z tym Projekt Busol@ obejmuje akcję promocyjną, związaną z jednej strony z przeciwdziałaniem przemocy na tle religijnym i demoralizacji dzieci i młodzieży. Z drugiej strony chcemy promować patriotyzm i postawy obywatelskie związane z zaangażowaniem się na rzecz swojej Małej i Dużej Ojczyzny.

Fot. materiały organizatora

Projekt Busol@ w 2020 roku skupiał się w znacznej mierze na budowaniu relacji i kształceniu umiejętności komunikacyjnych wśród rodzinach, a także na relacji szkoła - nauczyciel.  Animowaliśmy, także grupy nieformalne, organizacje pozarządowe współrealizując z nimi mini-granty

- informują organizatorzy.

Łącznie udało się przeprowadzić 18 inspiratoriów, 4 konferencje i 15 seminariów. m.in. na tematy:

– Jak gadać żeby się dogadać. Spotkanie dotyczące relacji między nauczycielami a rodzicami.

– Jak wykorzystać swoje mocne strony w sytuacji trudnej, stresującej.

– Nikt mnie nie rozumie! Czyli rzecz o edukacji, komunikacji i relacji.

– Nikt mnie nie rozumie... rzecz o relacjach w małżeństwie.

W ramach projektu zaanimowaliśmy 20 organizacji pozarządowych, grup nieformalnych z którymi przeprowadziliśmy 20 mini-projektów aktywizujących obywateli, mieszkańców w zakresie przeciwdziałania łamaniu norm życia społecznego i przeciwdziałaniu przestępczości. Dzięki tym projektom odbyło się mnóstwo debat, koncertów, warsztatów, powstały podcasty i wywiady których warto posłuchać. Zorganizowaliśmy także Forum Młodzieżowe, które promowało wartość życia, dbałość o szacunek w grupie rówieśniczej, przeciwdziałanie hejtowi i uświadamiało, co do zagrożeń związanych z poruszaniem się w świecie wirtualnym. 

W grudniu w ramach Projektu Busol@ do Tarnowa powrócił Festiwal Filmowy „Vitae Valor” („Wartość Życia”) Hasłem przewodnim i kluczem doboru filmów oraz paneli dyskusyjnych były różne oblicza konfliktu.  Tegoroczny Festiwal odbył się w  dniach 11 – 17 grudnia 2020 r.  Ze względu na sytuację epidemiologiczną związaną z Covid-19 został w całości przeniesiony w świat wirtualny.

Więcej szczegółów na projektbusola.org

Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Projekt jest realizowany przez Fundację Profeto i Fundację Alegoria.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 stycznia

Wtorek, II Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
Syn Człowieczy jest Panem szabatu
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Hbr 6,10-20; Ps 111,1b-2.4-5.9.10c; Mk 2,23-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter