20 lipca
piątek
Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Prezydent Krakowa zachęca mieszkańców do wzięcia urlopu na czas ŚDM

Ocena: 0
683

– Na ten czas bardzo bym zapraszał do korzystania z komunikacji miejskiej. Ale jeżeli będzie ładny lipiec, to bardzo dobrze byłoby wyjechać gdzieś na zieloną trawkę – powiedział Jacek Majchrowski w porannej rozmowie Radia Kraków.

2016-02-19 10:02
pra / Kraków (KAI), mz
fot. Pixabay.com

Dotyczyła ona ograniczeń w komunikacji po mieście w czasie ŚDM.

Prezydent Krakowa poinformował, że w czasie Światowych Dni Młodzieży w różne dni będą całkowicie zamknięte dla ruchu różne strefy – m.in. Łagiewniki czy Błonia. Pytany przez dziennikarza Radia Kraków, czy lepiej na ten czas wziąć urlop, prezydent Majchrowski odpowiedział: – Serdecznie do tego zachęcam.

Przyznał, że w czasie ŚDM będzie zwiększona komunikacja miejska, ale normalnie samochodem będzie się ciężko przecisnąć i gdziekolwiek wjechać. – Na ten czas bardzo bym zapraszał do korzystania z komunikacji miejskiej. Ale jeżeli będzie ładny lipiec, to bardzo dobrze byłoby wyjechać gdzieś na zieloną trawkę – zachęcał prezydent Majchrowski.

– Pielgrzymka ma to do siebie, że odbywa się na piechotę – komentował prezydent, odnosząc się do stwierdzeń, że w czasie ŚDM mieszkańcy Krakowa będą musieli przemieszczać się głównie pieszo.

Prezydent Majchrowski odniósł się także do wyliczeń, które zakładają, że opuszczenie Campus Misericordiae w Brzegach, gdzie odbędzie się niedzielna Msza święta na zakończenie ŚDM, może trwać 8 godzin. – W Kolonii ostatni uczestnik tej wielkiej Mszy opuścił jej teren po 20 godzinach, więc jak tu będzie 8 godzin, to nie będzie źle – mówił prezydent Krakowa, który przyznał, że jego zdaniem Brzegi to nie najszczęśliwszy wybór ze względu na podmokły teren i niewielką liczbę dojść z określoną przepustowością.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI