24 marca
niedziela
Marka, Gabriela, Katarzyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Premier wziął udział w Drugim Czytaniu Pisma Świętego na Wawelu

Ocena: 0
1115

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w niedzielę w katedrze na Wawelu w Centralnej Liturgii Drugiego Narodowego Czytania Pisma Świętego.

fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Eucharystii przewodniczył metropolita krakowski abp. Marek Jędraszewski, a wybrane fragmenty czytała m.in. wicepremier Beata Szydło.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i premier Mateusz Morawiecki. Przedmiotem lektury w tym roku był List św. Pawła Apostoła do Rzymian.

W uroczystej celebracji Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego oprócz premiera, udział wzięli przedstawiciele najwyższych władz RP. Wybrane fragmenty Biblii czytali: wicepremier Beata Szydło, olimpijczycy Krystyna i Grzegorz Guzik, adwokat Karolina Koszyka oraz kardiolog Grzegorz Fitas.

Przed mszą premier Mateusz Morawiecki złożył kwiaty na grobie pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie katedry wawelskiej. Politycy złożyli też kwiaty na sarkofagu marszałka Józefa Piłsudskiego.

Premier Morawiecki spotka się w niedzielę w południe w Krakowie z wyborcami. Po południu zaplanowano także spotkanie w Skawinie.(PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -