22 października
wtorek
Halki, Filipa, Salomei
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Premier: niech dziś jedynym symbolem dzielenia będzie łączący nas opłatek

Ocena: 0
335

Pora już odłożyć Twittera i smartfony, choinka sama się nie ubierze. Niech przy dzisiejszym wigilijnym stole jedynym symbolem dzielenia będzie łączący nasze rodziny opłatek – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Także ministerstwa opublikowały życzenia w mediach społecznościowych.

fot. PAP/Andrzej Grygiel

"Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!" – życzył internautom Mateusz Morawiecki. "Pora już odłożyć Twittera i smartfony, choinka sama się nie ubierze. Niech przy dzisiejszym wigilijnym stole, jedynym symbolem dzielenia, będzie łączący nasze rodziny opłatek" – napisał w wigilijne popołudnie szef polskiego rządu.

W sobotę Morawiecki przekazał życzenia Polakom w specjalnym filmie zamieszczonym na Twitterze Kancelarii Premiera. – Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas ciepła, radości i nadziei, czas budowania tego, co najważniejsze, życzliwości, bliskości, szacunku – mówił premier. Życzył także "spełnionej nadziei na lepsze jutro".

Film z okazji świąt w niedzielę zamieścił na Twitterze również minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Życzenia skierował m.in. do żołnierzy przebywających w kraju i za granicą. – Jesteście siłą i dumą narodu. Pamiętajcie o tym także w te szczególne dni Bożego Narodzenia. Wszystkiego najlepszego. Dobrych, wesołych, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia – życzył minister.

Z kolei szef MSWiA Mariusz Błaszczak w Wigilię na Twitterze napisał: "Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego życzę Bożego błogosławieństwa, wszelkiego dobra i radości, a wydarzenia nadchodzącego Nowego Roku, w którym uczcimy 100– lecie odzyskania Niepodległości niech napełnią nas dumą i nadzieją na pomyślną przyszłość". Ministerstwo jeszcze w piątek opublikowało na Twitterze film, w którym członkowie resortu życzą spokojnych i bezpiecznych świąt.

Również na Twitterze życzenia Polakom złożyło w Wigilię Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. "Radosnych Świąt Bożego Narodzenia przepełnionych spokojem, miłością i rodzinnym ciepłem. Niech nadchodzący Nowy Rok obfituje w szczęście i pomyślność" – czytamy.

"Błogosławionych, zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia!" – życzył w sobotę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. "Byście państwo czuli się bezpieczniej, by wymiar sprawiedliwości działał lepiej, by Polska się rozwijała" – powiedział w zamieszczonym na Twitterze filmie.

Życzenia Polakom w sobotę złożył także wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. "Niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok 2018 będą dla nas wszystkich czasem wzajemnej życzliwości i błogosławieństwa" – czytamy na Twitterze MKiDN.

Na portalu w sobotę pojawiły się też życzenia od szefowej MRPiPS Elżbiety Rafalskiej. "Wszystkim rodzinom, z okazji Świąt Bożego Narodzenia, życzę Błogosławieństwa Bożego. Spokojnych, rodzinnych, radosnych świąt!" – napisała minister.

"Spokojnego, radosnego czasu w gronie rodziny i najbliższych" życzył na Twitterze w sobotę minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Życzenia "odpoczynku od codziennych spraw i refleksji nad tym, co naprawdę ważne" złożyło Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Ministerstwo energii na Twitterze życzyło Polakom m.in. "energii do realizacji planów i mocy, która pozwoli spełniać marzenia". Szef MSiT Witold Bańka w filmie zamieszczonym na portalu życzył, aby święta były pięknym czasem dla wszystkich, spędzonym w gronie rodziny i przyjaciół.

Jeszcze w piątek radosnych Świąt Bożego Narodzenia życzył na Twitterze szef MSZ Witold Waszczykowski. Tego samego dnia życzenia złożyło Ministerstwo Cyfryzacji. "W całym Nowym Roku – mniej wizyt w urzędach i samych dobrych spotkań z e– administracją" – czytamy.

Także w piątek "życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku na Twitterze składała minister edukacji narodowej Anna Zalewska. "Życzę całemu środowisku oświaty dużo zdrowia, wiele radości i pomyślności" – napisała minister.

Życzenia świąteczne złożył minister środowiska Jan Szyszko w nagraniu opublikowanym jeszcze w czwartek. "Niech ten wyjątkowy czas będzie okresem zadumy i refleksji, również nad otaczającą nas przyrodą" – życzył.(PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 października

Gdzie jednak wzmógł się grzech,
tam jeszcze obficiej rozlała się łaska.

Dziś w Kościele:
wtorek XXIX tygodnia zwykłego 
+ wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 5,12.15b.17-19.20b-21, Ps 40, Łk 12,35-38
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy; 7. Aniołowie opiekują się Kościołem;
8. Imiona Anielskie; 9. Jak zaprzyjaźnić się z Aniołem?; 10. Anioły czynią cuda; 11. Anioły chcą nam pomagać; 12. Co ucieszy Anioła?

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -