4 kwietnia
sobota
Izydora, Waclawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Praca w Anglii: matki na cenzurowanym

Ocena: 0
1364

W Wielkiej Brytanii w ciągu najbliższego roku 54 tys. kobiet może stracić pracę lub zostać zdegradowane z powodu ciąży czy konieczności udania się na urlop macierzyński.

Fot. pixabay.com/CCO

Alarmujące dane dotyczace kobiet przynosi najnowszy raport brytyjskiego rzadu dotyczący tamtejszego rynku pracy. Wynika z niego, że w Wielkiej Brytanii rośnie tendencja do dyskryminacji kobiet w miejscu pracy ze względu na macierzyństwo. Jeśli w 2005 roku - zgodnie z danymi raportów z poprzednich lat - mniej niż połowa kobiet w ciąży lub młodych matek była w pracy dyskryminowana, obecnie doświadcza jej ponad 75 proc. kobiet w ciąży i nowych matek. Szykany, degradacja, a nawet zwalnianie ich z pracy stały się w ostatnich latach powszechne.

Z przedstawionych w raporcie statystyk wynika również, że atmosfera coraz większego braku przychylności dla macierzyństwa w kontekście środowiska pracy skłania kobiety w Zjednoczonym Królestwie do dokonywania aborcji. W 2018 roku rekordowa liczba ponad 200 tysięcy kobiet zdecydowało się na zabicie ich dzieci, m.in. z powodu zagrożenia utratą miejsca pracy. Poziom aborcji rośnie zwłaszcza w grupie kobiet po 30 roku życia, oraz wśród tych, które są już matkami.

Ze wspomniango raportu wynika zarazem, że nie rośnie liczba kobiet, które z tym problemem zwracają się do sądu pracy. Zaledwie o 1 proc. matek skarży swego pracodawcę, dlatego są to przypadki zazwyczaj odnotowywane w mediach – tak rzadkie, że stanowią pewnego rodzaju kuriozum. W dodatku te z kobiet, które ze względu na dyskryminowanie z powodu macierzyństwa decydują się na spór z pracodawcą – tracą pracę, lub są „uciszane”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 kwietnia

Wielu Żydów ujrzawszy to, czego Jezus dokonał, uwierzyło w Niego.
Dziś w Kościele: sobota, V Tydzień Wielkiego Postu
Czytania liturgiczne (rok A, II): Ez 37,21-28; Jr 31,10-13; J 11,45-57
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Wielkopostne Kościoły Stacyjne
4 kwietnia – Parafia Zmartwychwstania Pańskiego (ul. Księcia Ziemowita 39, DW-P)
+ "Ziarna Słowa" Jana Pawła II

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter