9 grudnia
czwartek
Wiesława Leokadii Joanny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Portugalia: Caritas odbudowuje domy ofiar pożarów

Ocena: 0
435

Portugalska Caritas rozpoczęła prace przy odbudowie domów, które zostały zniszczone w efekcie pożaru, jaki od 17 do 21 czerwca br. strawił ponad 46 tys. hektarów lasów i terenów uprawnych w środkowej części kraju.

fot.Pixabay.com

Jak poinformowały władze diecezjalnych struktur Caritas w Coimbrze, łącznie organizacja wesprze remonty 66 budynków, które usytuowane są m.in. w gminie Pedrógão Grande, gdzie 17 czerwca wybuchł pożar. To właśnie tam zanotowano największą liczbę ofiar.

Z danych portugalskiej Caritas wynika, że dotychczas przekazała ona dla pogorzelców 1,7 mln euro, a także ponad 53 tys. różnego rodzaju produktów. Liczba darowizn dla pogorzelców szybo rośnie, a do pomocy przyłączają się różnorodne organizacje, w tym wiele związanych z Kościołem katolickim.

W połowie lipca pierwsi świeccy wolontariusze związani z portugalskimi jezuitami udali się do wiosek, które podobnie jak Pedrógão Grande ucierpiały w efekcie czerwcowych pożarów w dystrykcie Leiria. Kataklizm doprowadził tam łącznie do śmierci 64 osób i ranił 250.

Do 6 sierpnia w miejscowości Castanheira de Pera z inicjatywy jezuickiej młodzieży powstanie baza wolontariuszy, których łącznie dotrze tam około 50. Będą oni pomagać w różnych obszarach: od logistyki, po dystrybucję darów docierających dla pogorzelców.

Portugalski Kościół nieustannie prowadzi na terenie całego kraju zbiórki pieniędzy, odzieży i żywności dla ofiar pożaru w środkowej części tego kraju. 2 lipca zostały przeprowadzone we wszystkich parafiach zbiórki pieniędzy na wsparcie dla ofiar żywiołu.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 grudnia

Czwartek, II Tydzień Adwentu
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Juana Diego Cuauhtlatoatzin
Pan jest łagodny i bardzo łaskawy.
+ Czytania liturgiczne (rok  C, II): Mt 11, 11-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter