6 października
czwartek
Artura, Brunona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pomóż zbudować szkołę w Kamerunie

Ocena: 0
1320

Jeden arkusz blachy kosztuje 10 euro, a potrzeba ich 136 – podkreśla fundacja Redemptoris Missio i zachęca do włączenia się w akcję „Blachy na Dachy”, która ma pomóc w budowie szkoły dla afrykańskich dzieci w Kamerunie.

fot. Redemptoris Missio

Jak tłumacz prezes fundacji Redemptoris Missio Justyna Janiec-Palczewska, o pomoc do fundacji zwrócił się misjonarz pracujący w Kamerunie, ojciec Alojzy Chrószcz ze zgromadzenia Oblatów. „Od wielu lat jego wielką misją oprócz posługi kapłańskiej było budowanie przedszkoli dla maluchów mieszkających w afrykańskich wioskach. Teraz marzy o szkole” – zaznaczyła Janiec-Palczewska.

„Ojciec Alojzy Chrószcz wpadł na pomysł budowy szkoły odwiedzając jedną z miejscowości w swojej parafii. Ponad 400 dzieci uczyło się w szopce skleconej z łodyg prosa. W porze suchej chroniła je przed upałem, a w porze mokrej przed deszczem. Jak łatwo się domyślić, prowizoryczny dach podczas ulewy bardzo przecieka. Wtedy do szkoły przychodzi mniej dzieci, a te, które są, siedzą skulone w wilgotnych ubraniach” – tłumaczyła.

Janiec-Palczewska wskazała, że rodzice dzieci zadeklarowali, że wyprodukują cegły i wzniosą mury szkoły, jednak nie stać ich na pokrycie dachu blachą.

„Jeden arkusz blachy kosztuje 10 euro, a potrzeba ich 136. Dzięki nim blisko pół tysiąca uczniów będzie miało szkołę z prawdziwego zdarzenia. To inwestycja, która naprawdę pomoże tym dzieciom zmieniać swoją przyszłość. Nelson Mandela powiedział: »Edukacja to najpotężniejsza broń, której możesz użyć, aby zmieniać świat«” – podkreśliła prezes fundacji.

W ramach akcji „Blachy na dachy”, fundacja zachęca do wsparcia budowy i ufundowania jednej blachy, lub jej fragmentu.

Datki można wpłacać na konto Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z dopiskiem „Blachy na dachy”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 października

Czwartek, XXVII tydzień zwykły, dzień powszedni
Otwórz, Panie, nasze serca,
abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 11, 5-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter