2 marca
wtorek
Heleny, Halszki, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pomoc dla Marka Radkowskiego

Ocena: 5
692

60-letni Marek Radkowski z Siedlec cierpi na złośliwy nowotwór nagłośni krtani górnej, liczne torbiele na lewej nerce i nowotwór na prawej. Mężczyzna potrzebuje środków na odżywianie farmaceutyczne oraz rehabilitację ruchową i obejmującą mówienie. Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o pomoc!

fot. materiały organizatora

Pan Marek posiada znaczny stopień niepełnosprawności. Do jego choroby z pewnością przyczyniła się praca w odlewni z narażeniem na środki chemiczne, nikotynizm i stres związany ze śmiercią córki. Medycy ze Szpitala przy ul. Banacha w Warszawie zaproponowali mu usunięcie krtani i nerki, na co mężczyzna nie wyraził zgody.

Siedlczanin jest wieloletnim krwiodawcą – przekazał 40 litrów krwi na potrzeby innych ludzi i otrzymał za to liczne dowody uznania (m.in. Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi oraz tytuł Honorowego Dawcy Zasłużonego dla Zdrowia Narodu) a ponadto za działalność na rzecz niepodległości Polski -  Krzyż Wolności i Solidarności w 2017 r. Teraz sam potrzebuje pomocy.

Pan Marek jest po rozwodzie. Obecnie mieszka w mieszkaniu socjalnym i korzysta z pomocy opieki społecznej (otrzymuje nieco ponad 700 zł) i drugiej córki. Mężczyzna od 20 lat nie pracuje - jego zakład pracy został rozwiązany, pan Marek został bezrobotny i w tym czasie poważnie zachorował, nabywając grupę inwalidzką. Po wypracowaniu 19 lat w kilku miejscach pracy nie posiada niestety nawet prawa do renty.

Sześćdziesięciolatek przez chorobę jest wycieńczony i z braku sił będzie poruszał się już na wózku inwalidzkim (jest w trakcie ubiegania się o niego w PFRON). Potrzebuje minimum 1 tys. zł miesięcznie, by sfinansować rehabilitację i zakupić Nutridrink, czyli jedyny sposób na odżywianie w swoim stanie. Pan Marek zgłosił się w potrzebie do Caritas Diecezji Siedleckiej, która założyła specjalne subkonto, służące zbiórce pieniędzy na jego rzecz.

Każdy, kto zechce wesprzeć Pana Marka Radkowskiego, może przekazać 1% podatku (nr KRS 0000223111 z poniższym dopiskiem) lub wpłacić pieniądze na konto:
Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/ Siedlce PL 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260 z dopiskiem: "50210 – Marek Radkowski".

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 marca

Środa, II Tydzień Wielkiego Postu
+ Dzień Powszedni
Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono,
lecz aby służyć

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 6,7-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): par. św. Jakuba Apostoła (ul. Grójecka 38, AW)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemii
+ Informacje o odpustachNajczęściej czytane artykułyE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter