17 sierpnia
środa
Zanny, Mirona, Jacka
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pomagaj z Radiem Warszawa! "Walczyli dla nas. Zawalczmy dla Nich"

Ocena: 0
288

Ty też możesz stać się bohaterem dla naszych Bohaterów! Aby to zrobić wystarczy przyjść w sobotę 11 grudnia na Floriańską i przekazać dary rzeczowe dla kombatantów i weteranów.

Fot. Radio Warszawa, radiowarszawa.com.pl

„Walczyli dla nas. Zawalczmy dla Nich” – pod takim hasłem Radio Warszawa w ramach cyklicznej akcji #FalaDobroci chce zaprosić Słuchaczy do otwarcia swoich serc i pomocy weteranom i kombatantom, ludziom, którzy walczyli o wolną Polskę.

Akcję zapoczątkowało i od lat organizuje Stowarzyszenie Paczka Dla Bohatera.

O tym, co powinno znajdować się w przekazywanej paczce mówi Anna Maria Kołucka ze Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera:

Do paczki, którą my przygotowujemy wkładamy produkty tzw. długoterminowe, czyli kasza, makaron, puszki mięsne czy rybne. To takie produkty, z których można przygotować sobie ciepły posiłek. Mamy czas bożonarodzeniowy, także jakieś słodycze, łakocie również są mile widziane, ponieważ nasi Kombatanci są łasuchami, coś o tym wiemy. Do paczek wkładamy również to, co najważniejsze, czyli kartki z życzeniami, przygotowane przez dzieci, młodzież, również tę z problemami i wiele innych środowisk.

Bohaterowie z czasów II wojny światowej wciąż żyją wśród nas. Spotykamy ich na co dzień w sklepie lub tramwaju, nie mając świadomości, co im zawdzięczamy. Teraz mamy okazję, aby im podziękować.

To są niesamowite spotkania i niesamowite historie. My mówimy cały czas o Bohaterach, jednak oni sami nie mówią o sobie w ten sposób. Dla nich to był obowiązek, żyli w takich czasach, że przyszło im walczyć za Polskę. Często są to anonimowe osoby i historie, bo często pamiętamy o tych wielkich nazwiskach, a naprawdę każdy z nich ma wielką historię. Każda taka opowieść z życia człowieka, służyłaby do napisania książki.

– mówi Krzysztof Kołodziejczyk ze Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera.

Zbiórka odbędzie się 11 grudnia w sali kurialnej przy ulicy Floriańskiej 3. Rozpoczyna się od godz. 12:00 i potrwa do 18:00. Zapakowane świąteczne paczki trafią do kombatantów 18 grudnia.

Stowarzyszenie Paczka dla Bohatera kieruje pomoc do Żołnierzy Września ‘39, wszystkich frontów walczących na Zachodzie i na Wschodzie, organizacji bojowych min. AK, NSZ, WIN, podziemia niepodległościowego po zakończeniu wojny oraz osób represjonowanych przez ustrój komunistyczny, a także rannych i poszkodowanych weteranów misji poza granicami kraju.

Od wielu lat dzięki pracy członków i przyjaciół stowarzyszenie organizuje paczki bożonarodzeniowe i wielkanocne, remontuje mieszkania kombatantom, którzy żyją w trudnych warunkach, pomaga w zakupach leków i środków higienicznych, wózków, chodzików i materiałów rehabilitacyjnych. Stowarzyszenie opłaca też dodatkowe zabiegi medyczne i rehabilitacyjne, pokrywa koszty kupna opału na zimę czy innych materiałów niezbędnych do godnego życia. Organizuje wyjazdy wypoczynkowo – rehabilitacyjne dla Weteranów, na których Bohaterowie oprócz wypoczynku i spędzania czasu z przyjaciółmi, biorą udział w zabiegach medycznych, wycieczkach, koncertach oraz bankiecie na ich cześć. Pasjonaci ze Stowarzyszenia opiekują się grobami i pomnikami w całym kraju, często zapobiegając ich likwidacji.

Link do wydarzenia na Facebooku.

Cała rozmowa z przedstawicielami Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera Anną Marią Kołucką i Krzysztofem Kołodziejczykiem - nagranie audio.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 sierpnia

Środa, XX Tydzień zwykły – wspomnienie św. Jacka, prezbitera
Żywe jest słowo Boże i skuteczne,
zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 20, 1-16a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter