21 lipca
niedziela
Daniela, Diany, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Polacy zorganizują ośrodki zdrowia dla uchodźców w Ugandzie

Ocena: 0
480

Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) dostarczy do Ugandy 100 modułowych domów, które będą pełnić rolę ośrodków zdrowia w obozach dla uchodźców. 1,5 mln zł przekazanych na ten cel pochodzi z programu Polska Pomoc.

fot. pcpm.org.pl

Domy modułowe, które trafią do Ugandy, zostaną wyprodukowane w jednym z gdańskich przedsiębiorstw. Będą miały około 17,5 mkw. "Spełniają wszystkie normy ONZ zarówno pod względem warunków mieszkalnych, jak i bezpieczeństwa. Część z nich zostanie zaopatrzona w dodatkowe dachy chroniące przed słońcem i upałem" – zapewnia fundacja.

W wyniku trwających od lat wojen w Sudanie Południowym oraz w Demokratycznej Republice Konga w Ugandzie przebywa ponad 1,4 mln uchodźców. W wielu obozach nie ma odpowiednich warunków dla udzielania pomocy medycznej. Szczególnie trudna sytuacja panuje w obozie dla uchodźców w Bidi Bidi w północno-zachodniej części kraju. To jeden z największych takich obozów na świecie. Mieszka w nim 280 tys. osób. Istniejąca tam "klinika" zbudowana jest z drewnianych żerdzi i plastikowych płacht.

Ten dramatyczny stan ma poprawić realizowana przez PCPM budowa ośrodków zdrowia. Projekt jest finansowany ze środków budżetowych, pochodzi z programu Polska Pomoc.

Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) jest organizacją pożytku publicznego. Jej misją jest niesienie pomocy humanitarnej, rozwojowej i ratunkowej osobom potrzebującym na całym świecie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 21 lipca

XVI Niedziela zwykła
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 6, 30-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Stwórz się na nowo
Nowenna do św. Anny 17-25 lipca
+ Nowenna do św. Szarbela 19-27 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter