24 stycznia
poniedziałek
Felicji, Franciszka, Rafała
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pisanka dla Wenezueli

Ocena: 0
232

Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl organizuje pomoc dla Wenezuelczyków. – Bez pomocy z zewnątrz wielu rodzinom grozi nawet śmierć głodowa. Najskuteczniej można pomóc wenezuelskim rodzinom poprzez misjonarzy, ponieważ konwoje humanitarne nie docierają – mówi Monika Mostowska, wiceprezes Fundacji.

Fot. pixabay.com / CC0

- Półki w sklepach są puste, a ludzie nie mają pieniędzy. Wielu rodziców opuszcza swoje dzieci i wyjeżdża do pracy m. in. w kopalni złota, by zarobić jakiekolwiek pieniądze na utrzymanie – mówi ks. Dawid Dziedzic, misjonarz z Upata. Księża pallotyni regularnie wspierają już ponad 500 rodzin z tej miejscowości. Pomoc organizuje pallotyński Sekretariat ds. Misji i Fundacja Salvatti.pl.

Wielkanocna pisanka – dekoracja w barwach wenezuelskiej flagi, przed Wielkanocą znajdzie się w trzech popularnych tygodnikach opinii wraz z prośbą o wsparcie dla wenezuelskich rodzin. Akcję można wesprzeć też indywidualnie, wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji: 44 1240 1095 1111 0010 3468 8020, tytułem „Darowizna Wenezuela” .

„Wielkanocna pisanka dla Wenezueli” jest już trzecią edycją dekoracji na „pisankę misyjną”, jaką przygotowuje Fundacja Salvatti.pl. Pionierem była „Pisanka dla Syrii”, która uwrażliwiała na pomoc uchodźcom z Syrii, a rok temu wielkanocne stoły Polaków zdobiła „Pisanka dla Kolumbii”.

Od wielu miesięcy Wenezuela przeżywa klęskę humanitarną spowodowaną przez wielki kryzys gospodarczy. Brakuje podstawowych produktów. Szczególnie niepokojący staje się brak wody pitnej w wielu regionach kraju, podobnie jak katastrofalna sytuacja służby zdrowia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 stycznia

Poniedziałek, III Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy
Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mk 3,22-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter