31 stycznia
wtorek
Marceli, Ludwiki, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Perła Przemyśla. Caritas otworzyła restaurację na dworcu PKP

Ocena: 0
2301

Na Dworcu Głównym PKP w Przemyślu została otwarta nowa restauracja o nazwie Perła Przemyśla. Prowadzi ją Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Jest to komercyjna działalność, ale dochód z niej wspomoże jadłodajnię dla ubogich, prowadzoną przez tę instytucję.

fot. Pixabay, CC0

Oficjalne otwarcie odbyło się w niedzielę, 3 marca, popołudniu. Obiekt poświęcił metropolita przemyski abp Adam Szal. Na wydarzeniu obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych i innych instytucji. 

– Wszystkie placówki, które prowadzimy, mają charakter charytatywno-społeczny, natomiast w tej restauracji będziemy prowadzić typową działalność gospodarczą, a otrzymane środki chcemy przeznaczyć na jadłodajnię, w której codziennie żywimy ponad 440 osób. Chcemy dożywiać dzieci i młodzież w świetlicach oraz seniorów w naszych domach pomocy – powiedział ks. Artur Janiec, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej. 

Drugim zamiarem jest aktywizacja bezrobotnych. Część załogi to osoby, które wcześniej uczestniczyły w warsztatach Centrum Integracji Społecznej prowadzonych przez Caritas. W restauracji zostały one zatrudnione na umowę o pracę. 

Serwowane posiłki mają być przygotowywane z produktów ekologicznych od lokalnych producentów. Specjałem zakładu jest danie o takiej samej nazwie, jak restauracja: Perła Przemyśla. To pochodzący z Japonii tuńczyk (yellowfin), zaserwowany w stylu tatara w asyście przegrzebki sprowadzonej z Nowej Zelandii. 

Co istotne, w Perle Przemyśla nie będzie podawany alkohol. – Chcemy pokazać, że można prowadzić działalność gospodarczą, nie podając alkoholu. Mam nadzieję, że nam się uda – mówi ks. Janiec. 

Caritas Archidiecezji Przemyskiej prowadzi szereg działań charytatywnych na różnych płaszczyznach. Są to przychodnie, hospicja, centrum rehabilitacji, domy pomocy społecznej, czy pośrednictwo pracy. Prowadzi też 3 jadłodajnie dla potrzebujących, w których w ubiegłym roku wydano 113 tysięcy posiłków. Tysiąc osób skorzystało z magazynu z odzieżą, a 1400 z łaźni.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 31 stycznia

Wtorek, IV tydzień zwykły - wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera
Córko, twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 5, 21-43
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter