22 lipca
poniedziałek
Marii, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pekin potwierdza wizytę kard. Zuppiego

Ocena: 4.8
319

Rzeczniczka chińskiego MSZ Mao Ning potwierdziła dziś wizytę specjalnego wysłannika papieża Franciszka odnośnie do wojny toczonej przez Rosję na terytorium Ukrainy, kard. Matteo Zuppiego.

Fot. arch. idziemy.pl

Podczas zwyczajowej konferencji prasowej Mao Ning na pytanie o zamysł kard. Zuppiego szukania kanałów dyplomatycznych w Chinach, żeby pomóc w zakończeniu konfliktu na Ukrainie oraz spotkania się z przywódcami chińskimi, powiedziała, że kardynał spotka się z Li Hui, specjalnym przedstawicielem chińskiego rządu do spraw euroazjatyckich.

Mao Ning stwierdziła również, że w kwestii ukraińskiej Chiny pozostają zaangażowane w promowanie pokoju i dialogu: 

Jesteśmy gotowi współpracować ze wszystkimi stronami, aby nadal odgrywać konstruktywną rolę w promowaniu odprężenia i uspokojenia sytuacji

- powiedziała.

70-letni Li Hui został w maju wyznaczony przez Pekin do poszukiwania pokoju między Rosją a Ukrainą. Ten chiński dyplomata był ambasadorem ChRL w Moskwie przez dziesięć lat do 2019 roku. Był tam już w czasach pierestrojki i widział, jak wali się Związek Radziecki. Cała jego zawodowa kariera związana jest z Rosją, a wcześniej Związkiem Radzieckim. Już w latach 1975-81, gdy zaczynał pracę w chińskim MSZ, trafił do departamentu zajmującego się ZSRR. Lata to 1985-91 to kolejno stanowiska sekretarza, zastępcy dyrektora i I sekretarza Departamentu ZSRR i Spraw Europejskich w chińskim MSZ. Doskonale zna Rosję, rosyjską politykę i rosyjską mentalność. Jest rusofilem i płynnie mówi po rosyjsku, jednym z niewielu obcokrajowców odznaczonych prestiżowym Medalem Przyjaźni przez Władimira Putina. Obecnie jest specjalnym przedstawicielem Pekinu do spraw euroazjatyckich. W maju br. odwiedził Warszawę.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 lipca

Wtorek, XVI Tydzień zwykły
Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
Trwajcie w miłości mojej.
Kto trwa we Mnie, a Ja w nim,
ten przynosi owoc obfity.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 15, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Anny 17-25 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter