20 marca
poniedziałek
Klaudii, Eufemii, Maurycego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież: ani jednego dziecka więcej w niewoli narkotyków

Ocena: 4.75
644

„Przeciwko przestępczości narkotykowej, która niszczy, można stworzyć alternatywę” – powiedział papież Franciszek w specjalnym słowie skierowanym do organizacji Familia Grande Hogar de Cristo. Działa ona w Argentynie i świętuje obecnie piętnastolecie istnienia.

Fot. pixabay.com/CCO

Familia Grande Hogar de Cristo to sieć 140 ośrodków, których celem jest kompleksowa pomoc osobom w trudnej sytuacji socjalnej oraz tym, które cierpią z powodu uzależnienia od narkotyków. Głównym elementem obchodów piętnastej rocznicy powstania jest uroczysta pielgrzymka wizerunku Matki Bożej z Luján po całej Argentynie.

Pielgrzymka i przesłanie. Pielgrzymka nadziei: „Ani jednego dziecka więcej w niewoli narkotyków. Pielgrzymka dająca świadectwo: „Zobaczcie, co można było zrobić z Bożą pomocą. Pielgrzymka, która jest konstruktywna. To jest świadectwo 15 lat istnienia Domów Chrystusa. I nadzieja: jest czas. Można to zrobić. Przeciwko przestępczości narkotykowej, która niszczy... da się to zrobić. Można stworzyć alternatywę. Domy Chrystusa to nie tylko ręka, która cię podnosi, ale to miłość, to Dom, w którym nabierasz sił, twoje życie zostaje wzmocnione i ponownie zostajesz włączony w społeczeństwo w dużo lepszy sposób. Pielgrzymka i przesłanie. Wszystkiego najlepszego z okazji 15 urodzin dla Hogares de Cristo, które rozpoczynają podróż z ikoną w całym kraju. Nie bójcie się. Będziecie mieli wiele trudności, ale do tej pory je pokonywaliście, bo byliście przekonani, że to, co dajecie, jest ratunkiem dla wielu dzieci zagrożonych przez narkotyki. Niech Bóg Wam błogosławi i idźcie naprzód! 

– powiedział Franciszek.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 marca

Poniedziałek, IV tydzień Wielkiego Postu
Nawracajcie się,
bliskie jest królestwo niebieskie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 1, 16. 18-21. 24a lub Łk 2, 41-51a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter