14 grudnia
piątek
Alfreda, Izydora, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papieskie kondolencje po zamachu w Iraku

Ocena: 0
813

Wyrazy solidarności i bliskości z rodzinami ofiar oraz zapewnienia o modlitwie za tych, którzy stracili życie i zostali ranni w irackiej Iskandariji przekazał papież Franciszek na ręce nuncjusza apostolskiego w Iraku abp. Alberto Ortegi Martína.

2016-03-27 14:11
kg (KAI) / Bagdad, mz
fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI

W depeszy sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin zapewnił, że Ojciec Święty, "zasmucony wiadomością o wielkiej liczbie ofiar śmiertelnych, zanosi gorące modlitwy za ofiary i ich rodziny, prosząc o miłosierdzie Boże dla zmarłych i o Bożą pociechę dla cierpiących".

Papież "modli się, aby w odpowiedzi na ten czyn bezsensownej przemocy naród iracki umocnił się w swym zdecydowaniu odrzucenia dróg nienawiści i konfliktu oraz aby wspólnie pracował nieustraszenie na rzecz przyszłości wzajemnego szacunku, solidarności i wolności" – napisał sekretarz stanu.

Do zamachu doszło 25 marca po spotkaniu piłki nożnej na stadionie w mieście Iskandarija, ponad 50 km na południe od Bagdadu. Obecny na meczu terrorysta z Państwa Islamskiego (ISIS) wysadził się w powietrze, zabijając na miejscu 31 osób i ciężko raniąc 71 innych. Bojówkarze ISIS oznajmili, że był to odwet za zabicie dzień wczesniej drugiego w hierarchii tej terrorystycznej organizacji dowódcy – Abdela Rahmana Mustafy al-Kaduliego. Zginął on w wyniku nalotu lotnictwa amerykańskiego na pozycje ISIS w Syrii.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -