21 maja
wtorek
Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papieska niedziela w szpitalu

Ocena: 4.5
562

Rekonwalescencja przebywającego w szpitalu papieża Franciszka przebiega prawidłowo. Opiekujący się nim lekarze informują, że nie ma gorączki, a jego parametry są stabilne.

Fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI

W komunikacie wydanym przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej w czwartym dniu po operacji czytamy, że ekipa medyczna informuje, iż pooperacyjny przebieg papieża Franciszka jest regularny. Prowadzi fizjoterapię i kontynuuje niewielki ruch. Rano obejrzał w telewizji niedzielną Mszę i przyjął Eucharystię. Następnie udał się do niewielkiej kaplicy przynależącej do papieskiego apartamentu w szpitalu, gdzie odmówił Anioł Pański. Po południowej modlitwie maryjnej Franciszek zjadł obiad wspólnie z osobami, które mu w tych dniach towarzyszą. Byli wśród nich lekarze, pielęgniarki, personel pomocniczy oraz watykańscy żandarmi czuwający nad bezpieczeństwem Ojca Świętego.

Papież zrezygnował dziś ze spotkania z wiernymi i publicznego odmówienia modlitwy z balkonu rzymskiego szpitala na prośbę zespołu lekarskiego. Profesor Sergio Alfieri, który operował Franciszka, zalecił mu całkowite unikanie obciążania brzucha po to, by kuracja pooperacyjna mogła przebiegać prawidłowo, a papież przystał na takie rozwiązanie. Wciąż nie wiadomo, jak długo pozostanie w szpitalu; być może przez cały następny tydzień. Lekarze poprosili go, by rekonwalescencję po trzygodzinnym zabiegu chirurgicznym odbył częściowo w klinice. Papieskie audiencje odwołane są do 18 czerwca.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 maja

Wtorek, VII Tydzień wielkanocny
Nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego,
jak tylko z krzyża Pana naszego

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 9, 30-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna do św. Rity 13-21 maja
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter