21 sierpnia
środa
Joanny, Kazimiery, Piusa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Panama: Europoseł Złotowski zameldował gotowość Daru Młodzieży do wypłynięcia w Rejs Niepodległości

Ocena: 0
1637

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego ŚDM Panama 2019 abp José Domingo Ulloa Mendieta przyjął od europosła Kosmy Złotowskiego meldunek o gotowości Daru Młodzieży do wyruszenia w Rejs Niepodległości. Historyczna wyprawa zostanie zainaugurowana 3 maja w Krakowie, gdzie odbyła się ostatnia edycja ŚDM.

fot. Mazur/episkopat.pl

Eurodeputowany Kosma Złotowski przebywa w Panamie w związku z posiedzeniem plenarnym Delegacji do Euro-Latynoamerykańskiego Zgromadzenia Parlamentarnego (DLAT). W ramach pobytu odwiedził panamską kurię i złożył na ręce abp José Domingo Mendiety meldunek o gotowości fregaty Dar Młodzieży do wypłynięcia w Rejs Niepodległości. Wręczył też przewodniczącemu panamskiego Komitetu Organizacyjnego ŚDM flagę Bydgoszczy – symboliczną banderę polskiego statku.

Rejs Niepodległości potrwa 9 miesięcy. W sumie weźmie w nim udział 400 młodych ludzi z całej Polski, wyłonionych drogą konkursu. Wydarzenie zostanie zainaugurowane 3 maja 2018 r. na Bulwarach Wiślanych w Krakowie, natomiast fregata Dar Młodzieży wypłynie z gdyńskiego portu 20 maja.

Sztafeta polskiej młodzieży opłynie na jej pokładzie świat, świętując 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W kolejnych portach do młodych Polaków dołączą delegacje rówieśników z różnych stron świata, by wspólnie dotrzeć na Światowe Dni Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 r. Jak podkreślają organizatorzy, inspiracją dla wydarzenia były ubiegłoroczne ŚDM w Krakowie.

Organizatorami Rejsu jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademia Morska w Gdyni i Pallotyńska Fundacja Misyjna "Salvatti".

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 sierpnia

"Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?” Odpowiedzieli: „Bo nas nikt nie najął”.

Dziś w Kościele: środa, XX tydzień zwykły
+ wspomnienie św. Piusa X, papieża
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Sdz 9,6-15, Ps 21(20),2-7, Mt 20,1-16
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -