17 sierpnia
sobota
Zanny, Mirona, Jacka
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Opłatek Maltański

Ocena: 0
4802

Zakon Maltański w Polsce zaprasza do udziału w kolejnej, już siedemnastej, edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej Opłatek Maltański, która od 2002 r. odbyła się w 29 miastach i pozwoliła objąć wsparciem blisko 9 tys. osób starszych, ubogich, samotnych i potrzebujących pomocy oraz rodzin wielodzietnych.

fot. arch. organizatora

W tym roku już po raz piąty jednym z miast, w których odbędzie się Opłatek Maltański, jest Warszawa. Nad jego organizacją czuwa Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie „Pomoc Maltańska”.

We wtorek 18 grudnia od godz. 15 Fundacja zaprosi do stołu wigilijnego podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej Praga-Południe – seniorów, osoby niepełnosprawne oraz rodziny z dziećmi. Wszyscy oni znajdują się w trudnej sytuacji wynikającej z osamotnienia lub niedostatku materialnego. Podobnie jak w latach ubiegłych, 140 zaproszonych gości zasiądzie do wigilijnej wieczerzy w restauracji Piąta Ćwiartka w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim. Wieczerza rozpocznie się wspólną modlitwą oraz dzieleniem się opłatkiem przez zaproszonych gości, członków Zakonu i wolontariuszy. Kolacja zostanie uświetniona koncertem kolęd oraz wizytą św. Mikołaja, który rozda imienne prezenty najmłodszym gościom Opłatka Maltańskiego. Po uczcie rozpocznie się wspólne śpiewanie kolęd i przekazanie wszystkim dorosłym gościom paczek żywnościowych.

Od początku akcji organizatorzy ściśle współpracują z Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej i Domami Pomocy Społecznej, dzięki czemu trafiają do osób najbardziej potrzebujących. Patronat honorowy nad Opłatkiem Maltańskim w Warszawie objął kard. Kazimierz Nycz. Jak co roku obecny będzie także ks. prałat Bogdan Bartołd, duchowy gospodarz Opłatka Maltańskiego w Warszawie. Patronat medialny sprawuje tygodnik „Idziemy”.

Szczegółowe informacje o Opłatku Maltańskim można znaleźć na stronie www.oplatekmaltanski.org. Dodatkowo informator dotyczący działań związanych w organizacją Opłatka Maltańskiego w całej Polsce znajduje się na stronie www.oplatekmaltanski.org/informator-2015./opr. RM

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 sierpnia

"Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie."

Dziś w Kościele: sobota, XIX tydzień zwykły
+ wspomnienie obowiązkowe św. Jacka, prezbitera 
+ Czytania liturgiczne (rok C, I):  Joz 24,14-29, Ps 16 (15),1b-2a i 5.7-8.11, Mt 19,13-15
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyZAPRASZAMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -