26 maja
niedziela
Filipa, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

ONZ krytykuje sposób traktowania dzieci migrantów przez USA

Ocena: 0
1001

Komisarz ONZ ds. praw człowieka Michelle Bachelet skrytykowała warunki, w jakich władze USA przetrzymują migrantów, a zwłaszcza dzieci w zamkniętych ośrodkach dla uchodźców.

fot.pixabay.com/CC0

Aresztowanie dzieci i oddzielenie ich od rodzin jest okrutne i niehumanitarne, a także sprzeczne z prawem międzynarodowym - powiedziała 8 lipca w Genewie była prezydent Chile.

Przyznała, że jako lekarz dziecięcy i matka jest przerażona informacjami, według których dzieci w przepełnionych ośrodkach na granicy Meksyku i USA muszą spać na ziemi i nie mają dostatecznego dostępu do żywności oraz urządzeń sanitarnych.

- Zatrzymanie dziecka, nawet na krotki czas i w dobrych warunkach, może mieć poważne konsekwencje dla jego zdrowia i rozwoju - ostrzegła ONZ-owska komisarz. Jej zdaniem, każde internowanie, także w lepszych warunkach, szkodzi interesom dzieci. Zaapelowała do rządu USA o stworzenie alternatywy dla więzienia migrantów.

Wprawdzie władze państw mają prawo decydowania o migrantach i ich pobycie, „ale oczywiście podejmowane środki muszą odpowiadać zobowiązaniom państwa wobec praw człowieka i nie mogą bazować na ograniczonej polityce nastawionej tylko na to, aby śledzić nielegalnych migrantów, zatrzymywać ich i szybko odsyłać z powrotem" - stwierdziła Michelle Bachelet.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 26 maja

VIII Niedziela zwykła
Uroczystość Najświętszej Trójcy
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 28, 16-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz Idziemy - Pasjonująca tajemnicaNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter