29 września
wtorek
Michala, Gabriela, Rafala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Obrońcy życia apelują do Prezydenta Dudy o inicjatywę ustawodawczą ws. aborcji

Ocena: 4.5
816

„Prosimy o Pańską inicjatywę ustawodawczą ws. eliminacji aborcji eugenicznej. Tym samym może Pan przejść do historii jako Prezydent, który ochronił najmniejszych i najbardziej bezbronnych Polaków przed śmiercią, tylko dlatego, że podejrzewa się ich o chorobę" – napisało prezydium Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny w Liście otwartym do prezydenta Andrzeja Dudy.

Fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Poniżej pełna treść Listu otwartego:

Szanowny Pan Andrzej Duda
Prezydent RP

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny z radością przyjmuje wynik wyborów prezydenckich. Serdecznie gratulujemy Panu Prezydentowi wygranej i z nadzieją patrzymy na najbliższe 5 lat Pana służby Polsce. Deklarujemy pełną pomoc i wsparcie we wszystkich obszarach Pana działań, które będą zmierzać do zwiększenia ochrony życia i rodziny.

Jako jedna z najstarszych organizacji pro-life i pro-family w naszym kraju widzimy i doceniamy działania zarówno rządu, jak i Prezydenta RP, zmierzające do coraz większego wsparcia i ochrony rodziny, które przez ostatnie lata przybrało bezprecedensowe rozmiary. Jednocześnie kwestia aborcji eugenicznej – czyli dokonywanej ze względu na podejrzenie choroby u dziecka – jest ciągle bolesną rzeczywistością, która naszym zdaniem wymaga Pańskiej szczególnej uwagi.

Poszanowanie ludzkiego życia od jego poczęcia jest naszym ludzkim obowiązkiem. Wiemy, że ma Pan tego silną świadomość, bowiem wielokrotnie Pan powtarzał, że podpisałby Pan ustawę o eliminacji aborcji eugenicznej, gdyby ta trafiła na Pana biurko. Parlament RP dotychczas takiej ustawy nie uchwalił, dlatego prosimy o Pańską inicjatywę ustawodawczą w tym zakresie. Tym samym może Pan przejść do historii jako Prezydent, który ochronił najmniejszych i najbardziej bezbronnych Polaków przed śmiercią, tylko dlatego, że podejrzewa się ich o chorobę.

Jednocześnie pragniemy współpracować z Panem nad odbudową jedności narodowej i wzajemnego szacunku Polaków w duchu słów Pana córki, wypowiedzianych w dniu wyborów. Odważne słowa przeprosin, które skierował Pan do tych wszystkich, którzy mogli się poczuć urażeni brutalną kampanią, mogą się stać ważnym wstępem do podejmowania kolejnych działań, pokazujących Polsce i światu, że Prezydent wszystkich Polaków – także tych jeszcze nienarodzonych – kieruje się w sprawowaniu władzy chrześcijańskim systemem wartości, których fundamentem są godność i niezbywalne prawa każdej osoby ludzkiej. Jako Federacja jesteśmy gotowi i otwarci na spotkanie z Panem Prezydentem i pełne wsparcie inicjatyw w tym zakresie.

Szanowny Panie Prezydencie!

Czy można sobie wyobrazić piękniejsze i bardziej wymowne uczczenie 100-lecia urodzin Największego spośród Polaków – św. Jana Pawła II – niż inicjatywa ustawodawcza Pana Prezydenta, która chroniłaby dzieci, których jedyną „winą” jest podejrzenie u nich choroby?

Niechaj przewodnie hasło Pontyfikatu Jana Pawła II „nie lękajcie się” stanie się dla Pana Prezydenta inspiracją i doda sił dla podjęcia tej jakże ważnej politycznej decyzji.

W imieniu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny,

Jakub Bałtroszewicz – Prezes Zarządu
Ewa Kowalewska – Wiceprezes, członek Prezydium
Ks. Tomasz Kancelarczyk – Wiceprezes, członek Prezydium

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 września

Wtorek, XXVI Tydzień zwykły
+ Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
Błogosławcie Pana, wszyscy Jego aniołowie,
wszyscy słudzy, pełniący Jego wolę.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dn 7,9-10.13-14 lub Ap 12,7-12a; Ps 138,1-5; J 1,47-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter