24 stycznia
czwartek
Felicji, Franciszka, Rafała
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nowy kierunek na Gregorianie

Ocena: 0
664

Za tydzień na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim zostanie uruchomiony nowy kierunek studiów dotyczący ochrony małoletnich. Na pierwszy rok zostało zapisanych 19 studentów z czterech kontynentów: Afryki, Europy, Ameryki i Azji.

2016-02-09 10:16
xlk (KAI) / Rzym, mz

Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich 8 lutego poinformowała także, że we wrześniu odbędzie się sympozjum, którego celem "będzie wypracowanie strategii ochrony dzieci w szkołach katolickich, z udziałem ekspertów z Ameryki Łacińskiej, Anglii i Walii".

Spotkania Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich odbywały się przez ostatni tydzień w sześciu grupach roboczych i skupiały się na bieżących projektach i planach. Podkreślono słowa papieża Franciszka, aby przypominać wszystkim władzom kościelnym o znaczeniu podejścia pełnego współczucia do ofiar nadużyć seksualnych oraz o ustanowieniu dnia modlitwy i pokuty.

W ciągu ostatniego roku członkowie Komisji spotkali się z biskupami i urzędnikami zajmującymi się ochroną nieletnich na Filipinach, w Austrii, na Wyspach Pacyfiku, Nowej Zelandii, Szkocji, Polsce, Ameryce Środkowej, Stanach Zjednoczonych. Owocem tych spotkań jest powołanie w Filipinach specjalnego urzędu ds. ich ochrony nieletnich. Planowane są następne spotkania m.in. w Tanzanii i Ghanie oraz nowe warsztaty i liczne seminaria na temat zagadnień związanych z ochroną dzieci, także z udziałem partnerów zewnętrznych, w celu stworzenia większej przejrzystości w procesach kanonicznych.

Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich została ustanowiona 22 marca 2014 roku przez papieża Franciszka.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
  

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -